Rande jsme někdy v životě měli všichni. Většinu takových schůzek si nejspíš vůbec nepamatujeme, některé bychom třeba raději úplně vymazali. A vzpomínáme jen na ty výjimečné a originální. Zažily jste nějaké originální rande?

Slovo rande je zajímavé - znamená milostnou schůzku či dostaveníčko a pochází z francouzského spojení rendez-vous. A samotná rande občas bývají také zajímavá. I když... já teď marně vzpomínám, jestli jsem někdy zažila nějaké opravdu originální rande. Když jsem randila, samozřejmě mi skoro každé rande připadalo výjimečné, ale s odstupem času vím, že to všechno bylo obyčejné a běžné - procházky přírodou, kino, sklenka vína. Nic zvláštního.

Přečtěte si také:

Nedávno mi ale o jedné své zajímavé schůzce, kterou před lety zažila, vyprávěla kamarádka Marcela. Nebylo to dlouho, co se seznámila s Ondřejem. Viděli se párkrát někde v baru a asi po měsíci ji pozval na rande. Netušila, co přijde, ještě se moc neznali a o svých zálibách a koníčcích se zatím nebavili.

balon

Marcela doufala, že ji Ondřej vezme na nějaké dobré jídlo nebo půjdou třeba do kina, prostě normální rande, ale to se spletla. Ondřej má totiž jako koníčka létání, má zkoušky na řízení malých letadel a taky rád lítá balonem - a právě na výlet balonem chtěl vzít i Marcelu. Jenže Marcela se bojí výšek a do balonu by v životě nevlezla... Když přijeli k louce, na níž byl připravený balon, vyděsila se. A nepřemluvil ji, aby do něj nastoupila. Museli tedy zvolit náhradní plán: úplně obyčejnou procházku a pak kino.

Ondřeje to naštěstí neodradilo a s Marcelou chodí pořád. Na tohle originální rande ani jeden z nich nezapomene, i když to bylo pro Marcelu hrozné. A co z toho vyplývá? Ne všechno, co je originální, musí být skvělé pro každého.

A jak to máte vy?

Téma dnešního dne: Originální rande

  • Zažila jste někdy opravdu výjimečné rande?
  • Líbilo se vám?
  • Nebo jste o něm slyšela vyprávět?
  • Nebo vás někdo nějak originálně pozval?
  • Vzpomínáte na nějakou historku?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá knížku o lásce a odloučení: A hory odpověděly (napsal Kahled Hosseini, nakl. Argo).

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je RANDE. Předem děkuju!

hory

Reklama