Povánoční období je pro většinu z nás časem, kdy řešíme nechtěná kila. Vrháme se na diety, cvičení v posilovně, přemýšlíme nad tím, zda se svěřit trenérovi a pod jeho dohledem pravidelně cvičit. I když se moříme, často je výsledek neuspokojivý.

Liposukce

Iveta, které je 47 let a má dvě děti, chodí pravidelně cvičit – běhá na páse v posilovně a cvičí skupinové hodiny na zpevnění těla. Snaží se dodržovat zdravý jídelníček, ale jsou dny, kdy se jí to nedaří. Má časově náročnou práci v kanceláři a často neobědvá. Odpoledne a večer pak dohání hlad. Když jí bylo čtyřicet let, začala pozorovat, jak se jí ukládal tuk na břiše a šlo jej velmi těžko shodit. Dnes by ráda shodila aspoň šest kilo, protože i když pravidelně cvičí, kila jsou stále tam, kde je nechce. Díky radiofrekvenční liposukci, kterou podstoupí, se jí splní sen – z břicha a boků bude odsát přebytečný tuk.

Radiofrekvenční liposukce: při zákroku se odsaje nežádoucí tuk a pomocí radiofrekvence se zároveň vypne a vyhladí kůže. Navíc vás dokáže zbavit i celulitidy

Iveta se zapojila do podzimní soutěže na facebooku kliniky plastické chirurgie a estetické medicíny Asklepion a stala se výherkyní hlavní ceny –  radiofrekvenční liposukce BodyTide, na kterou se v Asklepionu specializují. Po konzultaci na klinice se s plastickým chirurgem MUDr. Peterem Chovanem po jeho doporučení domluvila, že si zákrok ráda rozšíří ještě o odsátí tuku z dalších partií – boků, aby celkový vzhled těla po liposukci BodyTide vypadal přirozeně.

Zákrok Ivetě provede chirurg v celkové narkóze.

Zeptali jsme se Ivety: Jak se těšíte na liposukci BodyTide?
Těším se moc. Tento způsob odsátí tuků mě zaujal hned, jakmile jsem o tom četla. Myslím, že propojení odstranění tuku a zároveň vyhlazování kůže je velmi dobrý způsob řešení, jak pokožce vrátit přirozený vzhled. I když to pak bude bolet, vím, že až to bolet přestane, budu bez nechtěných tuků a budu hezčí. Kila navíc mne dost trápila, když teď vím, že mi je odsají, mám dobrou náladu a těším se.

Co vás čeká po operaci?
Budu muset nosit stahovací prádlo. Vím, že abych si postavu udržela, a to já opravdu chci, změním i jídelníček. Cvičení mám zařazené stále, ale budu hodně pít a hlídat si, abych pravidelně jedla v průběhu celého dne. Aby mě pak večer nepřepadal hlad, protože jsem od rána do večera nic nejedla. Moc si výhry vážím, proto udělám vše proto, abych byla hezká a vydrželo mi to.

V dalším článku si přečtete reportáž z operace a dojmy Ivety z celého zákroku. Článek vyjde přístí týden, se svolením Ivety i s fotografiemi.

Co je BodyTide?

Tradičnímu postupu, který neřešil stav kůže nad odsátou tkání, nejspíš odzvonilo. Díky nové metodě se pacientům odsaje nežádoucí tuk a zároveň se pomocí radiofrekvence vypíná a vyhlazuje kůže. Lze se navíc zbavit i celulitidy a docílit požadované pevnosti tělesných kontur. To vše bezpečně díky kontaktnímu chlazení.

Řešení neřešitelného

Mechanický stimul liposukce není tak silný, aby dokázal aktivovat větší množství buněk odpovědných za elasticitu kůže. Ta se ještě několik týdnů po chirurgickém výkonu formuje a často zůstane povolená.

Radiofrekvence dokáže doslova „rozžehlit“ kůži nad liposukcí a způsobí i její zkrácení. Díky tepelným změnám vznikají v kůži nová kolagenová vlákna, která zpevní linie těla.

Systém BodyTite

Odborníci na klinice Asklepion při metodě radiofrekvenční liposukce pracují se systémem BodyTite, který kombinuje využití liposukce a radiofrekvence. „Na rozdíl od laserové liposukce, kde výška teploty, směr a délka působení tepla nejsou kontrolované a usměrněné, má systém BodyTite zabudované senzory pro ochranu před tepelným poškozením,“ vysvětluje plastický chirurg MUDr. Peter Chovan z Asklepionu - Kliniky a institutu estetické medicíny www.asklepion.cz

Jak funguje radiofrekvenční liposukce

Liposukcí se odsává nežádoucí tuk, zatímco radiofrekvenční proud zespoda proniká kůží a teplo, které se tím tvoří, kůži odspodu prozařuje a následně vypíná. Radiofrekvence působí přímo na spodní vrstvu kůže, odpovědnou za její uvolnění, a stimuluje tvorbu nového kolagenu. „Tepelným působením také dochází ke změnám struktury buněk tuku v podkoží. To má za následek vyhlazení a vypnutí kůže po liposukci a zároveň odstranění celulitidy,“ dodává doktor Chovan. Získají se tak nejen požadované křivky, ale zároveň se významně zlepší i stav kůže v ošetřovaných oblastech. Ve výsledku se tak dosáhne mnohem výraznějšího zpevnění tělesných kontur.

Reklama