Prázdniny už skončily, nicméně čas dovolených pokračuje, zejména pro bezdětné páry. Jak tráví takový čas lidé, kteří ve dnech volna nemusejí řešit program a stravu svých dětí? Jsou jejich dovolené odpočinkovější, nebo je opak pravdou?

S čerstvou zkušeností ohledně své poslední dovolené se podělila kadeřnice Daniela. Se svým přítelem je už pár let, nicméně letos si našetřili na čtrnáctidenní dovolenou snů v zahraničí a vydali se na celkem náročnou a dalekou cestu ještě se skupinou přátel. Že nakonec program odpovídal spíš partnerovým snům, poznala Daniela už po pár dnech.

žena

Luboš je sportovní typ a já s tím nemám problém. Vyjedeme si občas na kole, zkusili jsme i další sporty. Vše tak nějak zlehka a rekreačně. Když si chce dát do těla víc, vyrazí se svou partou. A já si užiji volno podle svého, zkrátka pohoda,“ začíná své vyprávění mladá žena, jež se rozhodnuta, že program, který ji čekal během letošní dovolené, se již nikdy opakovat nebude.

  • Po těch dvou týdnech se totiž vrátila v tak bídném stavu, že okamžitě onemocněla první virózou, která kolem ní prošla. Byla vyčerpaná fyzicky i psychicky.  

Vůbec nechápu, jak jsem to vlastně mohla přežít. Každý den nějaká akce – ať už náročné cyklistické vyjížďky, horské túry nebo adrenalinové sporty, které byly na místě k dispozici. Do toho řada výletů, většinou lodí. A to vše za poměrně tropických teplot, které jsem doposud nezažila,“ líčí průběh své dovolené Daniela, jež říká, že nechtěla trhat partu a být za padavku, tak se snažila držet krok a tempo.

Je mi záhadou, kde na to ostatní brali energii. Seděli ještě často přes půl noc u sklenky vína, zatímco já jsem padla do postele bez sil. Bolelo mě celé tělo. A to si myslím, že nemám tak špatnou kondici. A brzy ráno zase - hurá – další akce, ať nám nic neunikne, když jsme už zde,“ kroutí hlavou a připomíná, že ve finále vlastně s přítelem neměli ani chvíli, kterou by strávili spolu v nějakém soukromí. To jí taky začalo vadit celkem brzy. Ale již nebylo cesty zpět.

  • A proč se toho všeho tedy zúčastňovala?

Jak už zmínila, nechtěla se vyčleňovat. Přiznává, že se trochu v neznámém prostředí i bála zůstat bez jazykových znalostí celý den sama, když ostatní odjeli. A také žárlila na svého přítele. Ve skupině totiž bylo několik nezadaných žen, které dle jejich slov zvládaly vše s úsměvem a ještě u toho vypadaly zatraceně dobře. A přítel si vše náramně užíval a jen zářil.

„Nedokázala jsem mu na místě říct, že takto jsem si to nepředstavovala,“ přiznává Daniela, která tohle vše na něho vybalila až doma. Byl prý celkem překvapen a nechápal, jak jinak by chtěla dovolenou, na kterou tak dlouho šetřili, trávit. Ona však má jasno: chce ležet na lehátku a odpočívat! Však je celý rok na nohách až moc. 

beach

Přečtěte si také:

Reklama