Čtenářka Tana M. se přiznává, že si v životě dala hned několik předsevzetí. Snad nejdéle jí ale vydrželo předsevzetí přestat kouřit. Jak dlouho? To už si přečtěte v jejím příspěvku k tématu...

Nemáte pevnou vůli ku splnění svých předsevzetí? Potom asi pochopíte, proč si předsevzetí nedává čtenářka Tana M.


Milá redakce,
již několik let si nedávám vůbec žádná předsevzetí. Všechny předsevzetí většinou po měsíci u mě končí. Asi nemám moc pevnou vůli.
Ale napíšu Vám o jednom velkém předsevzetí, které mi vydrželo 3 měsíce.
Jsem kuřák. Na nový rok jsem si dala předsevzetí, že típnu cigárko, a budu v armádě nekuřáků. Jak těžké a nelehké předsevzetí jsem se rozhodla splnit, jsem nevěděla. Týden probíhal v pohodě, nekoupila jsem si cigarety. Pak přišla provokatérka kolegyně, zapálila si cigárko, a já myslela ,že je to moje poslední hodinka, Záviděla jsem jí to natahování kouře do plic, a tak jsem alespoň s plných plic dýchala kouř z její cigarety.
Pak jsem si říkala , že jsem asi „divný závislák na nikotinů“. Koupila jsem si náplasti Nicorete. Ale milé kuřačky, to je jen tahání z peněž z Vaší peněženky. Na mě to neučínkovalo. V plnění předsevzetí jsem se vydala do ordinace pro odvykání kouření. Silnější ,asi 40 letá terapeutka , mi řekla, že vlastně existují 2 typy závislostí na kouření.
1. typ - psychosociální -je ten kdo potřebuje, něco do ruky,aby zaměstnal své ruky,a u této skupiny ,není problém odvykání kouření.
2. typ, fyziologický - je typ lidí, kteří potřebují vůní kouře, dýmů,ohně. Do této skupiny patřím já. Jde to s odvykáním kouření hůře a trvá to podstatně mnohem déle. U těchto lidí lze údajně změnit, něco co mají hluboce zakódované v mozku. Pak mi terapeutka navrhla nízkofrekvenční odstranění závislostí na kouření. To jsem odmítla.
Elektronickou cigaretu jsem si pořídila taky, ale chyběla mi ta vůně kouře z cigarety. Za 3 měsíce intenzivní terapie, v poradně pro odvykání kouření ve snaze dodržet novoroční předsevzetí jsem už zas hulilla jako továrenský komín staré Waltrovky.
Žádné předsevzetí si do nového roku nedávám... Předsevzetí „hubnutí“ si nedávám, protože při mé váze do 50 kg by jsem při dalším hubnutí vypadala jako kostlivec.
.
Hezký den.
Šťastný a úspěšný nový rok 2012
Tana M.

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. ledna 2012: Novoroční předsevzetí

Dnes se téma víc než nabízí...

  • Dala jste si nějaké novoroční předsevzetí? A proč zrovna tohle?
  • Povedlo se vám někdy novoroční předsevzetí?

HubnemeJe tu rok 2012 a první editační téma v magazínu ŽENA-IN.cz. Zajímá mě dnes, zda jste si dala letos nějaké novoroční předsevzetí, a proč právě tohle? Psát mi můžete i historky minulé, tedy jestli vám někdy nějaké novoroční předsevzetí vyšlo a co všechno jste pro to musela udělat. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. Posílejte je na e-mailovou adresu níže, a chcete-li mít šanci na zveřejnění a možná i na dárek, ať v naší poště přistanou nejpozději 2. ledna 2012 v 15.00 hodin. A co bude tím slíbeným dárkem? Kniha Hubneme s rozumem tvořivě (vydalo nakladatelství SmartPress).

Reklama