adc449e468514-pred-seznam.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Na pěstování v záhonu je skutečně ještě trošku brzy, ale na předpěstování je nyní ten správný čas. Únorový výsev se provádí doma či ve vytápěném skleníku a zaručí následnou brzkou sklizeň či kvetení. To je případ některých druhů zeleniny a květin, které potřebují delší vegetační dobu. Tyto rostliny, které můžete v únoru předpěstovat, se do zahradní půdy jinak běžně vysévají až na jaře, kdy nehrozí, že by jim mráz ublížil. Pohled na první klíčky ale mnohým nedočkavým zahradníkům jistě udělá v jinak nevlídném počasí.

Už na přelomu února a ledna, případně v první polovině února se dají vysít papriky. Ke klíčení však potřebují teplotu 25 °C, a tak je dobré jim pořídit malý pařníček. Po jejich vyklíčení se doporučuje udržovat teplotu kolem 20 °C. Teplotu kolem 25 °C vyžaduje také raný salátLilek a mochyně, které se taktéž vysévají na začátku února, potřebují teplotu dokonce kolem 30 °C. Naopak nižší teplotu okolo 20 °C vyžaduje košťálová zelenina jako kedlubna, brokolice, kapusta, květák a zelí. Únor je pak tím pravým časem pro výsev také ředkviček, mrkve, celeru či pórku. Z bylinek v únoru vysazujeme například bazalku a co se týče květin, je únor ideální pro předpěstování pelargonií, petúnií a lobelek.

ac52b54975458-sazenice.jpg
Zdroj foto: Shutterstock

Spěchat byste naopak neměli s rajčaty, cuketami a okurkami, protože pokud je vysadíte příliš brzy, budou přerostlé a slabé.

Zdroj info: instagramový profil @zivot_pozitkarky, receptar (1), (2)culinabotanica, ceskestavby