Na pražské náplavce Dvořákova nábřeží se o víkendu konal festival plný zábavy a cyklistiky ve všech jejích formách Město na kole. Zapálení cyklisti i jen rekreační výletníci opět šlápli do pedálů Oranžového kola, charitativního projektu Nadace ČEZ.

Tentokrát lidé pomohli Hospicovému občanskému sdružení CESTA DOMŮ a občanskému sdružení Cesta za snem, když pro ně dohromady vyšlapali 200 662 Kč.

kolo

Pražský festival Město na kole nabídl kousky nejlepších českých jezdců ve freestylových disciplínách flatland a slopestyle. Návštěvníci si mohli ozkoušet nové modely kol na dovednostních drahách nebo využít bezplatný sezónní servis bicyklů. Nechyběly samozřejmě ani atrakce pro děti.

Kromě toho si malí i velcí, mladí i senioři, sportovně zdatní nebo gaučoví povaleči mohli zajezdit v délce jedné minuty na Oranžovém kole Nadace ČEZ. Vzdálenost ujetá na speciálně upraveném rotopedu se ihned přepočítala na peníze, které se rozdělily mezi obě neziskové organizace. „Potěšilo nás, že lidé nejsou lhostejní k potřebným a že se podařilo vyšlapat tak vysokou částku,“ uvedla Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Hospicové občanské sdružení CESTA DOMŮ poskytuje odbornou péči umírajícím lidem a jejich blízkým, kteří o ně pečují. V Praze provozuje domácí hospic, nabízí odborné poradenství a odlehčovací služby v domácnostech klientů nebo půjčuje zdravotní pomůcky. Na Oranžovém kole pro něj návštěvníci Města na kole vyšlapali částku 101 356 Kč. „Peníze využijeme na provoz domácího hospice a na zajištění kvalitní přímé péče o klienty. Z vybrané částky uhradíme například pohotovostní služby lékařů, nákup pomůcek nebo mzdy terénních pracovníků hospice,“ řekl Vojtěch Kozlík ze sdružení Cesta domů.

Cesta za snem je občanské sdružení, které zviditelňuje aktivity hendikepovaných a šíří myšlenku, že život na vozíku nekončí a nikdy není pozdě začít si plnit své sny. Výtěžek v hodnotě 99 306 Kč použije sdružení na realizaci Motivačních zážitkových seminářů v přírodě pro osoby s postižením pohybového aparátu. Během víkendových setkání si klienti vyzkouší různé druhy outdoorových aktivit jako jsou pohyb a orientace v přírodním terénu, kempování, jízda na handbiku nebo plavba na raftu. „Lidé s hendikepy by neměli zůstávat doma, uzavření do sebe. I díky získaným penězům jim dáme možnost vyzkoušet a naučit se něco nového, nalézt nový pohled na život a získat sebedůvěru v pohybu,“ vysvětlil Miloslav Doležal, jednatel sdružení.

dva

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje prostřednictvím grantových řízení různé veřejně prospěšné aktivity zaměřené na děti a mládež, sociální oblast, kulturu, sport, vzdělávání, infrastrukturu a ekologii. Díky objemu rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Programy Nadace ČEZ: Oranžové hřiště, Oranžová učebna, Oranžové schody, Oranžové kolo a Podpora regionů.

tisková zpráva

Reklama