Další příspěvek nám napsala čtenářka PBD. Ta zavzpomínala na své dětství, kdy trávila volno a prázdniny u babičky, bez školní aktovky. A při vzpomínkách se zasnila...

Milá PBD, to muselo být krásné, vzpomínky Vám nikdo nevezme... Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dobrý den.

Na jarní prázdniny ráda vzpomínám - a nejen na ty jarní a krom vzpomínání občas člověčatům školou povinným prázdninové dny lehce závidím - přiznávám :)

Jarní prázdniny jsou pro mě kopce sněhu a zimní radovánky, nebo zurčení vody z tajícího sněhu - záleží na tom, kdy zrovna byly a jak ten rok zima kralovala :)

Ať už bylo jakkoliv, tak pro mě jarní prázdniny (a nejen ty) znamenaly pobyt u babičky v dostatečné, cca 30ti kilometrové, vzdálenosti od školní aktovky :)

O prázdninách se nás u babičky scházelo hodně, já, sestra, bratránci a sestřenice - takže tam bývalo 4-11 dětí a k tomu kupa děcek ze vsi a o zábavu nebyla nouze :)

Vždy u nás měl dohled jeden rodičovský pár a různě se u nás střídaly - tedy to střídaní bylo o velkých prázdninách - o těch jarní „drželi službu“ jen jedni rodiče a ostatní se sjížděli o víkendu.

Myslím, že nás měli dost i službu držící rodičové, natož aby nás všechny měla na starost jen babička :)

Buď probíhaly stavby iglú, sněhuláků, bruslení, lyžování a nevím co ještě a nebo, když byl čas tání, tak jsme pomáhaly přírodě tak, že jsem plnily prádelní hrnce sněhem a nosily je na kamna, aby sníh roztál a Jaro s tím nemělo tolik práce :)

Moc ráda na ty všechny prázdniny, svátky a víkendy u babičky vzpomínám - jak byl volný den, a nebylo to zrovna uprostřed týdne, tak jsme jeli za babičkou :)

Fotografie z Té doby jsou, u našich - je škoda digitální fotoaparáty se nerozšířily dřív - ale co, fotky jsou, a hlavně ty nejhezčí fotky a videa mám stále při sobě - stačí zavřít oči a zavzpomínat :)

A občas to vzpomínání přijde samo, mám takové spouštěče - stačí mi málo - vůně čerstvě posekané trávy, kvokaní slepic, zdálky slyšet „krajsku“ atd atd - prostě všechny zvuky a vůně, které byly u babičky všudypřítomné :)

S pozdravem a přiblblým úsměvem na rtech za kterým je kupa nádherných vzpomínek

se loučí a krásný den přeje

PBD

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

FOTOtéma dnešního dne: Jarní prázdniny

  • Kde jste byli o jarních prázdninách?
  • Jezdíte na hory, nebo radši někam do tepla?
  • S kým je trávíte?
  • Pošlete nám fotky!

Napište a pošlete fotky, budu se těšit na vaše příspěvky. Vítěz dnes získá skvělou hru od Albi: Moje první Česko.

albi

Příspěvky a fotky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je JARNÍ PRÁZDNINY. Předem děkuju!

 

Reklama