Projekt „DATART SÁZÍ NOVÝ LES” pomůže lesům zotavit se z kalamitních polomů.

Příroda a zejména zdravé lesy patří k plnohodnotnému a kvalitnímu životu. V minulých týdnech byl vytvořen projekt, jehož cílem je přispět na obnovu českých lesů poničených lednovým orkánem Kyrill. Společnost DATART v rámci vlastního projektu věnuje část z vydělaných peněz na obnovu lesních porostů. Projekt se jmenuje DATART SÁZÍ NOVÝ LES.

Během noci, kdy se nad republikou přehnal orkán Kyrill, bylo v Česku zlámáno a vyvráceno přes 3 milióny  zdravých a silných stromů .

Od 8. února věnuje společnost DATART z každého nákupu nad 100 Kč část svého výdělku na nové sazeničky, které pomohou našim lesům vzpamatovat se z kalamity.

V každé z 22 prodejen DATARTu po celé ČR budou v období od 8.2. do 4.3.2007 vyvěšeny informační tabule, na kterých se každý den bude aktualizovat údaj o počtu sazenic, kterými prodejna přispěla do DATART LESa.

Předpokládám, že celkový počet sazenic přesáhne 100 tisíc,” vyjádřil se Pavel Sláma, výkonný ředitel DATARTu, ale vzhledem k tomu, že se na celé akci významným způsobem podílí zákazníci, je těžké odhadnout konečné číslo.”

Na otázky ohledně projektu DATART SÁZÍ NOVÝ LES odpovídá Pavel Sláma, výkonný ředitel DATARTu:

O: Proč tu akci děláte?
PS: Po celou dobu existence společnosti Datart jsme se snažili chovat tak, abychom životnímu prostředí alespoň trošku ulehčili a snížili tak negativní důsledky dopadu na náš životní prostor.Připadá mi logické v naší činnosti pokračovat, stačí se podívat okolo sebe, změny klimatu začínají být alarmující. 

O: Akce trvá poměrně krátkou dobu, není to málo?
PS: Každý jeden strom navíc je lepší než nic. Víme že nezachráníme všechno, podle odhadů se z tisíce mých kolegyň a kolegů každý v průměru zasadí, za pomoci našich zákazníků, o výsadbu sto nových stromů. To je dobrý příklad pro celou zemi :-).

Reklama