Během ceremoniálu se samozřejmě i plakalo, ale řada přítomných se novináře snažila uctít i svým oblečením a vnést do prostoru kostela pozitivní energii. Klasická černá tedy rozhodně nebyla jedinou barvou, kterou bylo možné vidět.

626fa47c6239fcl.jpgFoto: Profimedia

Kupříkladu modelka Naomi Campbell vyrazila celá v bílé. V modelu od značky Schiaparelli, který disponoval i huňatým kabátkem, připomínala anděla. Jen roztáhnout křídla a vznést se do oblak. Bílé šaty s vysokým rozparkem byly ozvláštněny masivními zlatými aplikacemi umístěnými na širokém pásku. Bílé se zlatými detaily měla modelka i lodičky a kabelku. Do vlasů si dala také bílý fascinátor a na oči velké brýle se zlatými obroučkami. Na pohřbu někoho jiného by pravděpodobně svým outfitem okolí pohoršila, ale André Leon Talley by její pojetí smutečního oblečení jistě ocenil.

Modelka na svého přítele zavzpomínala i na Instagramu, kam mimo jiné napsala, že André bude vždy jako člen její rodiny a že jí bude moc chybět. „Stejně jako jsi rozsvítil každou místnost, do které jsi přišel, vím, že právě teď rozsvěcuješ nebe. Až přijde čas, tak doufám, že budeme pokračovat v našich dobrodružstvích na druhé straně. Kéž tě Bůh pozvedne a posadí na tvůj zasloužený trůn. Leť vysoko, králi, teď a navždy,“ podělila se modelka o své pocity.

Akce se konala za účasti mnoha důležitých lidí z oblasti módy. Promluvila na ní mimo jiné šéfredaktorka magazínu Vogue Anna Wintour. Ta ale zvolila umírněný tmavý kostýmek. Nechyběl ani módní návrhář Marc Jacobs a mnozí další.

Zdroje: Page Six, Foot Wear News, Profimedia