Milá redakce,

posílám příspěvek k dnešnímu tématu a také chci poděkovat za dárek, který jste mi poslali jako odměnu za můj předchozí příspěvek k bydlení.

Přeji hezký slunečný podzim a posílám dobrou náladu...

olafka

 ***

Kdysi jsem bývala ta „šílená“ (potrefené dámy prominou), co zavařuje okurky, strouhaná jablka na závin, vyráběla jsem rybízovou šťávu, marmelády, šípkové víno (s tím byla spousta práce, pak to měsíce kvasilo a byla toho jedna flaška, kterou jsme s mamkou za večer vypily) a dělala všechno možné, abych se prezentovala jako skvělá matka a manželka. Pravda, bylo to v době, kdy se na leccos stála fronta, jisté propriety nebyly k sehnání vůbec a jako matce na mateřské mi naskakovaly pupínky při pomyšlení, že někdy bude máslo stát 25 Kč!!!

Miluji máslo.

 

Když se obchody začaly plnit věcmi, o kterých jsme leckdy jen snily, moje prezentace jako vzorné matky a manželky začala dostávat povážlivé trhliny, uvědomila jsem si, že mě zavařování nikdy nebavilo, ani jsem na to nebyla šikovná, neb následky mých pokusů v podobě ulepené kuchyně jsem potkávala ještě několik let poté, a tak jsem vzala zavděk nabízenými produkty a na zavařování zcela rezignovala.

Miluji konzervy.

 

Nikdy neříkej nikdy.

Jednou před Vánocemi jsme se přestěhovali z Prahy do domku, zahrada byla jak hliněná placka, psa jsme po každé vycházce museli sprchovat a mně v hlavě vrtala myšlenka – to nééé, jsi přece městská holka, jsi přece městská holka… Jenže už se nedalo utéct! Z hliněné placky jsme vytvořili trávník, zryli jíl udusaný od náklaďáků ze stavby a jali se zúrodňovat půdu. A tak zase došlo na zavařování rybízu, okurek, červené řepy, okopávání jahod a strouhání jablek na závin.

Miluji závin.

 

A jak s tím souvisí podzim?

Ráno jsem vykoukla z okna, jablka otrhaná, rajčata naložená, ořechy na lískách, jahody okopané, záhonky připravené na jaro, okurky a červená řepa dávno snědené... a tak na mě padl takový klid z té barevné nádhery listů – teď můžu až do Vánoc slavit všechny ty narozeniny a svátky, které u nás v naší velké rodině připadají právě na podzim.

Miluji oslavy.

 

P.S.:      Ráno mi můj milý řekl, s kým bude slavit v průběhu příštího týdne svoje nadcházející šedesátiny. Pochybuji, že se soboty dožije ve zdraví.

Buď ho zabiji já nebo alkohol :o))) Držte mi palce.

 

 

Olafka

 

 


Milá Olafko, úžasný příspěvek. Směji se tady za stolem, piji kafe a přikusuji bagetu (redakční oběd). Teď ještě... jak přežít šedesátiny vašeho milého. Vydržte! Posílám Pharmaton Activit - posiluje tělesné a duševní funkce. Do soboty ho pošta nezvládne doručit, ale určitě se vám šikne i později.

redakce@zena-in.cz