Zajímá vás, co se bude nosit na podzim?

Že vám to připadá předčasné? Chápu, o víkendu jsme měli letní, ba skoro tropické teploty a já tady straším s podzimní módou. Možná se vám to teď zdá nelogické, ale za chvíli mi třeba dáte za pravdu, že alespoň letmý pohled do módní budoucnosti nezaškodí. Když nic jiného, tak vám pomůže při rozhodování, třídění, nákupech a možná vám ušetří i nějakou tu korunu.

Prozradím vám alespoň základní orientační body, kterými se můžete řídit už teď, abyste byly v obraze.Co se udrží ze současné sezony a co bude jinak?

Budiž nám útěchou, že ačkoliv je paní móda hodně přelétavá, málokdy se stává, že se trendy změní radikálně. Většinou ty nejvýraznější prvky setrvávají z odcházející sezony, takže nemusíte mít strach, že jste si koupila letošní hit a za chvíli v něm nebudete moci vylézt na ulici.


Ale z toho strach nemám. Jak jsem vás už stačila poznat podle reakcí ne mé články, většina z vás není otrokem trendů, vybíráte si z nich jen to, co se pro vás hodí a zůstáváte své.

Kdybych měla příští sezonu stručně charakterizovat jedním slovem, zvolila bych: Ženskost.
Konečně už nás přestala strašit neforemná osmdesátá léta  a  linie se pomalu vrací k tělu.

Jestli jste milovnicí květin, nastal opravdu váš čas. Květinové vzory byly v módě i v létě, takže jste neprohloupila, když jste si něco kytkatého pořídila. Alespoň vám ten podzim nebude připadat tak ponurý.


Z jara a léta zůstává Art print. Nelekejte se toho názvu. Do tohoto trendu  můžete klidně zařadit i svou vlastnoručně vyrobenou batiku

 Romantické prvky.
Krajka, volány, jemné materiály.Na podzim móda vždycky tíhne k venkovu. Country - inspirací se stává stará dobrá Anglie a Skotsko se svými zemitými barvami a rustikálními materiály jako jsou tvídy a vlněné úplety v příjemným zemitých odstínech. Také patchwork bude opět in.Už několikátou sezonu se drží Metal nebude ale heavy, ale naopak gentle. Opět se  v něm projeví ženská rafinovanost, třeba v podobě metalických krajek.I styl Rocker  bude mnohem něžnější, než jsme zvyklé vídat. Žádná černá kůže a vzhled drsanky. Ale barvy, kožešiny a hlavně úzké kalhoty do kozaček.Uvolněnost, pohodlí a spousty materiálu si užijete v novém stylu zvaném Slouchy. Do něj spadají  prvky jako řasení, krabacení, nabírání, hrnutí. Takže pod pojmem slouchy si můžeme představit jak široké plandavé kalhoty, shrnuté kozačky, tak volné dole ohrnuté džíny.A jak to tak chodí, nových podzimních trendů se vždy nejdřívě chopí celebrity.
Pojďte se na ně podívat v praxi.

Tak co, ani to nebolelo, že. Až tak revoluční změny se očekávat ani nedají.

Líbí se vám z nové módní nabídky něco?
Co byste si vzala za své a co vám vůbec nic neříká?

Reklama