Květinové vzory si spojujeme s jarem a létem, ale na podzim? Tam nám spíš pasuje grafika. Kostky a proužky. Ale konvence jsou od toho, aby se čas od času porušily. Tedy alespoň ty módní. :-)  
Kromě toho na jaře a v létě si kytek, těch živých a voňavých, užijeme dost. Zato na podzim, kdy se příroda ukládá k dlouhému spánku, všechno uvadá, odkvétá, chřadne a šedne, může být pohled na květinu osvěžující.

Jenomže květiny letošního podzimu jsou trochu zvláštní. Nejsou jásavé, veselé a šťavnaté, ale nostalgické a zádumčivé, jako z listu herbáře. O to více poezie v sobě mají.

Návrháři spojili optimistický květinový desén s typicky podzimní barevnicí: Převládají odstíny hnědé, v čele s čokoládovou, chladné tóny modré a fialové a jakoby zapudrované šedé, což modelům dodává právě onen lehce dekadentní nádech, který je povyšuje na malá umělecká díla.

Vidíte, co to se mnou dělá? Na kytičkové vzory jsem nikdy moc nebyla, ale v téhle podobě bych si asi dala říct.
Zvláště modely s kalhotami.


Kalhotové komplety trochu připomínají éru hippie
 


Ledové květy ze zimní zahrady působí nostalgicky     K podzimu patří listí. Na modelech se objevilo v podobě trojrozměrných aplikacíKdyž už jasné barvy, tak na hnědém nebo černém podkladu
 


     Peří bylo vedle květů nejdůležitějším ozdobným prvkem        Inspirace folklorem zůstává i na podzim                 Večerní toalety jsou jak vypůjčené z pohádkové říše. 


Jak se vám líbí kolekce nazvaná zimní zahrada?
Líbí se vám barevnost, vzory nebo střihy?
Vybrala byste si něco?
Reklama