zdá se vám to podivné? Hned vám to vysvětlím. Naše čtenářka s nickem Maryene se na pedikúru dostala díky dešti. Neměla se před ním kam schovat. Ale pak této proceduře přišla na chuť a chodí, i když svítí sluníčko

Milé ženy, doufám, že se počasí konečně umoudří a pokud nepřejde z jedné zimy přímo do druhé, budeme mít šanci ukázat svoje nohy v plné parádě.

Myslím si, že naše nohy si péči zaslouží stejně jako ruce, přestože nejsou skoro po celý rok tolik vidět. Proto se jim snažím věnovat stejnou péči jako rukám, vlasům i péči o pleť.

Trápila jsem svoje nožky skoro celý život v úzkých lodičkách na vysokých podpatcích a je to znát. Už si chtějí trochu více odpočinout, tak jsem si oblíbila spíše pohodlnější boty. A dnes už se vyrábějí boty, ve kterých můžeme mít nohy doslova jako v pokojíčku.

Nikdy jsem nechodila na pedikúru ani jsem si nelakovala nehty na nohou. Spíš proto, že to neumím. Nalakované nehty se mi líbí, ale co je nejhorší, když si někdo nalakuje neupravené nehty. Ale pečovala jsem o chodidla i paty, abych neměla zatvrdlou kůži a protože nemám ráda ani suchou kůži kdekoliv na těle, poctivě jsem si i chodidla a paty mazala různými krémy, takže ještě i dnes, kdy mám na krku skoro šedesátku, mám nohy hebké jako mimino. Dnes už používám i peelingový krém na nohy a od dětí dostávám tolik různé k osmetiky, že ji ani nestačím vypotřebovat. Dříve, v dobách dávno minulých, jsem si však vystačila i s indulonou.

A najednou mám více času, takže jsem začala chodit pravidelně i na pedikúru. Před dvěma lety jsem ji okusila poprvé a cítila jsem se po ní velice dobře. A není to nijak drahá investice. Proto si tuto proceduru nyní dopřávám pravidelně, a to po celý rok. A proč jsem zašla poprvé?

Úplně neplánovaně. Zastihnul mě liják ve městě, neměla jsem deštník a nebylo kam se schovat. Jediné místo byl právě zmíněný krámek, kam jsem se schovala do dveří, ale i tady pršelo, tak jsem vešla dovnitř. Příjemná atmosféra, p říjemná slečna, slovo dalo slovo a už se pečovalo o moje nožky.  A protože byl začátek léta, slečna mi udělala na nohou i francouzskou manikúru, stejnou, jakou jsem měla na rukou. Jemnou, s bílými měsíčky nehtů, že jsem svoje nohy nepoznávala. A co teprve, když jsem si druhý den obula otevřené boty, nemohla jsem se vynadívat.

Myslím si, že právě s přicházejícím létem by si naše nohy i nehty na nich zasloužily právě ten bonus navíc, a to je estetická úprava nehtů. Protože i ty nejkrásnější letní sandálky nám nebudou dělat parádu, když z nich budou vyčuhovat neupravené nehty. 

A na závěr posílám i foto, je to pozdrav, který mi poslala dcera, když byla loni na dovolené se svými kamarádkami. Myslím si, že se za svoje nožky stydět nemusí.

foto

Krásný den přeje Maryene

Milá Maryene, díky za kuriozní příběh i pěknou fotku s prázdninovou atmosférou

Text nebyl redakčně upraven

Reklama