Asi to také znáte. Něco neumíte, něco se vám nepodaří a v mžiku se z povzdálí ozývá cynická poznámka. „No jo, ženská…“ Aby bylo jasno, i muži mají své dny :)


Víkend se tváří slibně. Rybářská sezona odstartovala, a proto se oddáváme rodinné idylce u vody. Ženské osazenstvo se nahřívá na slunci a štiky nejspíš chytají bronz s námi, nebo alespoň čekají na nízkokalorickou návnadu. Hlava rodiny střeží dlouho nehybné nahozené pruty a nostalgicky vzpomíná na Frantu odvedle. Franta má dnes podivné výročí. Před rokem kvůli obyčejnému rybářskému háčku jel vprostřed noci na pohotovost. Argumenty hovoří jasně pro Frantu: „Takovej háček v prstě, to není žádná sranda!“

 

K večeru to balíme, když v tom: „Záááběr.“ Napjatě sledujeme počínání našeho rybáře, který zápolí s prutem jakoby z Labe tahal zbloudilého kytovce. Nakonec se rozhodnu jako poslušná dcera pomoci. Pár chvatů z policejní příručky a zběsile se bránící kapr je zcela paralyzován. Teď se ovšem brání vyjmutí rybářský háček, který se nakonec v sebeobraně (nebo snad na počest Franty odvedle) zaráží hluboko do prstu nepřítele.

 

Během vteřiny zazněl verdikt: „Tohle vyndat nepůjde, musí se to řezat.“  Zatímco „statečný muž“ s vidinou jistého vykrvácení z ukazováčku pravé ruky upadá do mdlob, voláme Frantovi, že potřebujeme rychlý odvoz na pohotovost. Franta nezklamal, za dvě hodiny doráží z vedlejší vsi v drkotajícím trabantu. Jenže to už náš pacient nutně potřebuje transfuzi a mezitím dostal i otravu krve a blíže neurčený rybí virus.

 

Zjevně pobavenému lékaři smrtelně bledý pacient ukazuje nateklý prst s tázavým výrazem ve tváři: „Je to zlé, pane doktore?“ Pan doktor, již z loňska poučen o anatomii rozdvojených konečků rybářských háčků, potvrzuje verdikt: „Tahat to nejde, musíme řezat.“  

 

Kolem druhé hodiny ranní opouštíme nemocniční areál. To už se ovšem, slovy chlapa, začíná projevovat alergická reakce na tetanovku a těžký pooperační stav..:) Bolest netiší ani analgetika a nemohoucí otec vyhodnotil svou tělesnou teplotu bez pomoci teploměru na 39 °C. Nicméně jede se zpátky k vodě. Přece si takovou prkotinou nebudeme kazit večer. Je to už dospělý chlap a něco vydrží.

 

Onoho zrádného kapra osud však nemine. V mrazáku čeká na mimořádnou příležitost. Třeba se ještě projedeme na pohotovost s kostí v krku.

 

Musela jste také někdy se zdánlivou maličkostí na pohotovost? Zdá se vám, že muži občas přehánějí?

Reklama