64edb1c48fa02blobid0.png
Foto: Michal Protivanský

Tak to bylo i s mými očními víčky. Byla jsem u několika proměn, které jsme realizovali v rámci reportáží na našem webu a viděla jsem, jaké krásné proměny díky jednoduchým a cíleným zákrokům vznikly. A jak byly ženy, které zákrok podstoupily, následně spokojené a jak úplně změnou omládly a rozkvetly. Stejné reakce jsem pozorovala i u svých kamarádek, které se rozhodly rozloučit pomocí chirurgického výkonu se svými povislými víčky. Řekla jsem si, že až nastane čas, nebudu otálet a objednám se na tuto jednoduchou operaci - takovým zákrokem je blefaroplastika - operace očních víček. Dobrou zprávou je, že blefaroplastika je jeden ze zákroků, který zabere jen chvilku.

64edb114ae528obrazek.png
Foto: Michal Protivanský

Je mi 55 let a svá horní víčka jsem už asi tři roky pozorovala, jak se stávají povislými. Jak se vytahaná kůže na víčku vrství, jak je nepružná, zatěžující, a jak když si namaluji oči, mohu počítat s rozmazanými a obtisklými stíny či řasami pod obočím. Také jsem cítila větší únavu a neustálou potřebu si mnout oči. Bohužel tento stav byl už nezvratný a ničím nešlo povislou kůži vylepšit či zastavit. Tak jsem si už minulý rok řekla, že není na co čekat, a že je čas na konzultaci, jestli je můj názor stejný jako názor plastického chirurga. Nevím, jak to vnímáte vy, ale pro mě jsou povislá oční víčka něco, co vás udělá starší, dodá vám unavený výraz, očím také zátěž a viditelnou tíhu.

64edb14a84955blobid0.png
Foto: Michal Protivanský

Protože máme velmi dobrou zkušenost a milou spolupráci s pražskou Klinikou plastické chirurgie Esthé, objednala jsem se na konci minulého roku na konzultaci k lékaři, MUDr. Liborovi Kmentovi, který stojí za několika publikovanými proměnami, vybraným ženám velmi úspěšně dělal právě blefaroplastiku, tedy chirurgickou úpravou očních víček. 

Plastický chirurg mě prohlédl, ohmatal si má převislá víčka, vyšetřil mě a zkonstatoval, že mé přání je na místě. Že má víčka by potřebovala odlehčit, ale že je možné, že proměna nabude tak viditelná díky mému tvaru očí. Mám totiž zapadlé oči, a tak ani vrstvy převislé kůže nejsou výrazně vidět (ale já o nich samozřejmě vím, znáte to…). Vysvětlil mi, že nemohu od zákroku čekat, že se mi zdvihne obočí, což jsem věděla. Šlo mi jen o odstranění přebytečné kůže na očních víčkách a o to v rámci tohoto zákroku jde. Přála jsem si, abych se této kůže zbavila, aby má víčka byla lehčí a abych vypadala mladší. Domluvili jsme se na termín a já jsem se upřímně na tento zákrok těšila.

64edb17cb98c7obrazek.png
Foto: Michal Protivanský

Oči bez váčků totiž jsou přáním mnoha žen, i mužů. Kromě estetického důsledku přinesou očím úlevu. Řešením proto může být operace očních víček, která pomáhá odstranit problém s převislými horními víčky a „pytli pod očima“, ale může mít i příznivý vliv na „zapadlé oči“. Vím, že je to jedna z velmi oblíbených a žádaných operací a podle odborníků pomáhá těm, kdo tento zákrok zrealizuje vypadat až o 10 let mladší!

O tom, jak operace probíhala a jak jsem vypadala den po dni po operaci a jak vypadám nyní, dva měsíce po zákroku, vám ukáže příští článek. Ale můžu vám už nyní prozradit, že mé nadšení je korunováno úspěchem – jsem spokojená a vím, že to bylo velmi dobré rozhodnutí. Také vám ráda mohu doporučit kliniku Esthé a „mého“ operatéra MUDr. Libora Kmenta.

64edb1c8249ceobrazek.png
Foto: Michal Protivanský

Jaké jsou výhody blefaroplastiky? Proč na tento zákrok jít?

Partnerem našeho tématu je Klinika plastické chirurgie Esthé. Více na Esthe-plastika.cz. Děkujeme Klinice plastické chirurgie Esthé za možnost realizace této reportáže.
6501ad2094fbdobrazek.png

Naše články:

Reklama