kondom-fb.jpg

Foto: Shutterstock

Mezinárodní olympijský výbor začal v roce 1988 rozdávat kondomy na hrách s cílem podporovat bezpečný sex a prevenci HIV. Například na olympijských hrách 2018 v Jižní Koreji byla olympijská vesnice zásobena více než 110 tisíci kondomy. To bylo 37 kusů na jednoho sportovce. Ještě více jich bylo rozdáno na Letních olympijských hrách 2016 v Riu, kdy Mezinárodní olympijský výbor distribuoval ohromných 450 tisíc kondomů. Tehdy především kvůli obavám z viru Zika, který se může přenášet při nechráněné souloži.
 
Letos bude na tokijských olympijských hrách v olympijské vesnici rozdáno více než 160 tisíc kondomů. Tedy jen 14 kondomů na sportovce, uvádí Insider. Organizátoři však nedávno uvedli, že kondomy zdarma nerozdávají proto, aby je sportovci během olympiády použili, ale aby si je vzali domů jako suvenýry. „Naším záměrem a cílem není, aby sportovci používali kondomy v olympijské vesnici,“ uvedl Mezinárodní olympijský výbor ve svém prohlášení. K tomu došlo poté, co byly vzneseny obavy z toho, že tradiční distribuce kondomů podpoří během pandemie fyzický kontakt. Organizátoři dodali, že účelem rozdávání kondomů je zvýšení povědomí o sexuálně přenosných chorobách, jako je AIDS.

Současně výbor vydal třiatřicetistránkovou příručku, kde vyzývá sportovce, aby se od sebe společensky distancovali a „vyhýbali se fyzickým kontaktům, včetně objetí a potřesení rukou“. O sexu jako takovém se však příručka nezmiňuje.
 
Dát sportovcům kondomy během pobytu v Japonsku s tím, že je mohou použít až ve své zemi, se zdá být poněkud zvláštní. „Představte si sportovce, který se vrací do své domovské země a říká: Pojďme vyzkoušet olympijský kondom, který jsem dostal v Japonsku. Nezdá se, že by tu noc zvýšil povědomí o bezpečném sexu u někoho jiného než u svého současného sexuálního partnera,“ napsal Casey Baseel na SoraNews24.
 
 
Zdroj: Insider, InStyle, SoraNews24, Japan Today, This Week In Asia

Reklama