Je léto, doba hudebních festivalů. Zatímco některé z nich se nedožijí ani svého druhého pokračování, jiné už mají za sebou několikaleté trvání. To platí i o tradičním hudebním festivalu Okoř, který letos oslaví své šesté narozeniny. Podhradí Okoře ožije hudbou v sobotu 20. srpna 2005.

 

Program každého ročníku je jedinečný jak ve srovnání s předchozími  ročníky, tak s ostatními festivaly. Milovníci dobré hudby nebudou ani letos o nic ošizeni. Dramaturgie večera opět vychází z pravidel, která si pořadatelé stanovili již při první ročníku. Na pódiu v podhradí se potkají osobnosti folkové a rockové hudby. Vystoupí zde např. Ivan Hlas, originální pražská kapela Bůhví, mísící ve svých písních etno, jazz, world music i pop. Kytarovka z východočeských Pardubic Ready Kirken, ostravsko-havířovská skupina Kryštof, oceněná Andělem za Nejlepší popové album roku 2004, či L. L. Jetel – pod tímhle názvem se skrývá český all stars band v čele se zpěvákem Ondřejem Hejmou. Dále Monika Načeva, Michal Pavlíček  a Tadeáš Verčák. Návštěvníci festivalu se mohou těšit také na vystoupení početné skupiny Divokej Bill, která si získává srdce stále více posluchačů od Šumavy až k Tatrám. Nebude chybět ani MIG 21 s frontmanem Jiřím Macháčkem a v současnosti nejpopulárnější česká  zpěvačka Aneta Langerová.

Příjemným odlehčením v reji hudby bude improvizační vystoupení Jaroslava Duška a Martina Zbrožka. To, že každé jejich vystoupení je originál a může být nezapomenutelným zážitkem, mohou potvrdit návštěvníci divadla Vizita, jehož jsou oba pánové hlavními protagonisty.

 

Organizátoři i letos mysleli na rodiny s dětmi, pro které bude připraven dětský koutek s programem a soutěžemi o zajímavé ceny. Večerem bude opět provázet moderátorka Šárka Kubelková. Část výtěžku bude podle tradice věnována na obnovu a renovaci hradu Okoř.

 

Areál se otevře ve 13 hodin, samotný program začne ve 14 hodin.

Do prostoru je bohužel zakázán vstup psům.

Již tradičně bude v podhradí vyhrazen prostor pro stanové městečko.

 

Pořadatelé festivalu připravili soutěž o vstupenky na festival, dále CD skupiny Bůhví, CD skupiny MIG 21 a CD Ivana Hlase. Soutěž najdete na webové stránce www.festivalokor.cz. Hlasovat se může do 10. 8. 2005.

 

Předprodej vstupenek v síti TicketPro (www.ticketpro.cz) a TicketArt (www.ticket-art.cz) či přímo na místě festivalu.

Cena vstupenky je v předprodeji od 1. 6. do 31. 7.  250,- Kč,  od 1. 8. do 19. 8. 300,- Kč a na místě 350,- Kč. Děti do 12 let a vozíčkáři mají vstup zdarma.

 

Pro návštěvníky bude posílena autobusová doprava ze stanice Dejvická – Okoř a zpět (bus č. 350). Pro ty, co přijedou autem, pak bude k dispozici parkování.

 

 

 

www.festivalokor.cz

 

 

 

Foto Anety Langerové: Matěj Homola

Reklama