Hned vedle si sama pěstuji řeřichu, aby bylo aspoň něco čerstvého zeleného na přízdobu brambor nebo rýže. Do obýváku jsem místo vánočních deček dala své vlastní výšivky s motem Velikonoc...píše naše čtenářka v dalším příspěvku

Milé žínky, milá redakce! Velikonoční svátky mě letos nijak „nerajcují“.  Sněhu máme víc než na Vánoce a tím, jak je stále zima a mráz, tak ani nemám pocit, že by měly být skutečně již svátky jara-Velikonoce.

Byt nazdobený nemám, ale nějaký jarní úklid proběhl, mytí oken jsem vynechala. Na stole v obýváku sice již zmizela krásná patchworková dečka od kamarádky (vánoční motiv), ale Poincézie (vánoční hvězda) ještě zůstává. Zrovna tak na kuchyňském okně mi kvetou vánoční kaktusy.

kaktus

Hned vedle si sama pěstuji řeřichu, aby bylo aspoň něco čerstvého zeleného na přízdobu brambor nebo rýže.

rericha

Do obýváku jsem místo vánočních deček dala své vlastní výšivky s motem Velikonoc.

lenig

Včera jsem upekla mazance a v sobotu mě čeká beránek a obarvení několika vajec pro děti neteře a synovce. Také udělám velikonoční nádivku (masový syrek), ktrrou mě naučila moje první tchýně.

mazanec

nádivka

Vajíčka uvařím v cibulových slupkách a dostanou „košilky“.

Tím pro mne asi veškeré přípravy skončí. Venku je už zase chumelenice a mě nic nebaví.

Přeji Vám krásné prožití těch divných svátků, možná jsme si to měli vyměnit. V prosinci sníh nebyl, museli jsme za ním jet na Boží Dar a dnes je sněhu nekonečně mnoho (na konec března).

Mějte se  a užijte si svátky jara, jak nejlépe umíte.

Vaše Lenig

Milá Lenig, já žasnu, co jste všechno už stihla, zajímalo by mě, jak to u vás vypadá, když Velikonoce prožíváte

Text nebyl redakčně upraven

Reklama