seznam.jpg
Foto: Shutterstock

Vazelína funguje jako účinná první pomoc nejen v regeneraci popraskaných rtů, ale rychle vyřeší i další neduhy pokožky. A pozor, tím nemyslíme jen suchou kůži na loktech či patách. Vazelína si totiž dokáže poradit třeba s pupínky, a umí dokonce i pozvednout vaše líčení a dodat mu moderní look. Zde je dalších 8 důvodů, proč si vazelína najde (nebo obhájí) místo ve vaší kabelce či na nočním stolku. 

1) Zbraň proti akné 
Zdá se to možná jako nesmysl, dávat si na cystické akné tak mastnou texturu, jakou má vazelína, ale schválně to zkuste. Funguje to díky regeneračním schopnostem vazelíny, které okamžitě posílí ochrannou bariéru pleti. Ideální je nanést Vaseline lokálně přímo na pupínek na noc jako poslední krok vaší večerní péče. 

2) Místo odličovače 
Tenhle trik si zvlášť během letního cestování zamilujete. Pokud se vám nechce na dovolenou nebo krátký výlet vozit speciální produkt na odličování očního make-upu, použijte vazelínu. Její mastnější konzistence odstraní linky, stíny i řasenku překvapivě snadno. Navíc je velmi šetrná. Naneste kousek vazelíny klasicky na vatový tamponek a na chvíli přitiskněte k zavřeným očím, aby měla líčidla čas se rozpustit. 

3) Pro větší efekt očního krému 
Výhodou vazelíny je, že uzamkne v pleti vláhu, a ta tím pádem vydrží déle hydratovaná. Zvlášť to oceníte v očním okolí. Ideálně opět na noc (přece jen vazelína zanechává na pokožce mastný film) a poté, co jste ošetřili pokožku svým oblíbeným krémem, ještě naneste pod oči vrstvičku Vaseline. Díky tomu se účinek očního krému ještě znásobí. 

4) Jako rozjasňovač 
Když máte vazelínu, nepotřebujete rozjasňovač. Naneste ji na tvář v lehounké vrstvičce přesně na ta místa, která by se měla hezky šťavnatě lesknout. Vklepejte ji tedy do lícních kostí, nad střed horního rtu a pod obočí. Dělá to tak i vizážista Kim Kardashian, Mario Dedivanovic. 

645b8b5bbfe4dimage.jpg
Foto: Shutterstock

5) Pro zvýraznění očních stínů 
Malým množstvím vazelíny nejprve přetřete oční víčka, a poté naneste oční stíny tak, jak jste zvyklá. Barva stínů tak bude intenzivnější a sytější, aniž byste je musela nanášet v silných vrstvách. 

6) Na zkrocení obočí 
Když zrovna nemáte po ruce gel na obočí, prostě jej urovnejte troškou vazelíny. Můžete si pomoci kartáčkem, ale učesat obočí takto můžete klidně jen prstem. Cílem je nejen to, aby si všechny chloupky sedly, kam mají, ale také abyste obočí zvýraznili a opticky prodloužili. 

7) Pro dokonalou manikúru 
Ještě než si začnete lakovat nehty, natřete konečky prstů vrstvou vazelíny. Zachytí totiž všechen přebytečný lak a pak, a jakmile nehty uschnou, jen vazelínu setřete a máte dokonale čisté a upravené prsty, aniž byste se musela trápit s titěrným odlakováním nechtěných flíčků. Stejně tak vazelína pečuje i o okolní kůžičky.

8) Pro delší výdrž parfému 
Použijte vazelínu jako takový primer před aplikací parfému. Naneste ji na krk či zápěstí, přesně tam, kam si potom nastříkáte oblíbenou vůni. Budete ji tak cítit déle, protože vazelína zajistí, že se molekuly vůně nebudou vypařovat tak rychle jako na nahé kůži. 

9) Místo krému i jako pomůcka při holení
Vazelína perfektně promašťuje kůži a je vhodná i pro citlivou nebo atopickou pokožku. Pokud u sebe zrovna nemáte holicí gel, místo nesprávného volení mýdla raději naneste před holením vazelínu, chloupky pak budou jemnější a kůže krásně hydratovaná, nebudete ji potom muset ani mazat. Dokonce bude díky vazelíně i zklidněná.

10) Místo séra na řasy i na ušní lalůčky
Zapomeňte na drahá séra na řasy a místo nich zkuste právě vazelínu, kterou nanášejte každý večer v tenké vrstvě na řasy. Uvidíte, že lépe porostou. Pokud vás bolí uši od náušnic nebo máte problém s nově píchnutými dírkami, vazelína i v tomto ohledu dokáže zázraky. Rozhodně neublíží, ba naopak, místo zklidní, promastí a nedochází k nežádoucímu vysušování.

Zdroj: Vaseline, vitar, ceskozdrave, add, byrdie