Snaha o krásnou pleť před plesem se vymkla kontrole naší čtenářce s nickem. Prošlá záruční doba masky a dlouhé působení udělalo své. Více se dočtete v tomto vtipném příspěvku

Pleť jsem neměla špatnou než jsem zahodila, v rámci plánovaného množení se, hormonální antikoncepci a moje pleť se stala obětí často děsivé dermatitidy. Obličej mi zcitlivěl  a občas k mému překvapení zkropenatí. Ale co, jsou horší věci a dekorativní kosmetika ledacos uhladí a časem si to sedne.

Onehdá, asi tak před rokem, jsem se chystala na ples. Vzala jsem to z gruntu od hlavy až k patě. K Vánocům jsem dostala krásné šaty pro princeznu a teď ještě z Popelky se princeznu proměnit. (..teď jsem vzpomněla jak mi muž říkával: „Sněhurko, nestrkej ty prsty do zásuvky ať z tebe není Popelka :-)“ -utírám vlhkým hadříkem i zásuvky...).

Šla jsem na to systematicky...kvalitní olejová lázeň pro hebkou pleť, nějakou osvěžující masku na obličej... hledala jsem kdysi zapomenutý dárek od sestry, kde byla sada masek na pleť. Málo času prominulo i prošlou lhůtu upotřebitelnosti a já si tu zvláštní slupovací masku naplácala na obličej, vzala si knihu a naložila se na dvacet minut do vany. Občas jsem si hmátla na obličej, jestli to tuhne...ale za chvilku jsem se pohroužila do četby ....než mne vytrhl  muž z napínavého příběhu, že bych měla trošku pohnout...Jejda, 45 minut pryč!. Vyskočím z vany a ustrnu před zrcadlem.

Sakra, na obličeji jsem měla jakýsi sliz, který lepil...dolů se tomu moc nechtělo. Omýt vodou nepomáhalo. Cár po cáru jako když zombie odpadávají kousky kůže jsem to loupala dolů. Muž, když mne viděl, tak se zlomil v pase smíchy a když ho přešel humor, pomáhal mi to dostat dolů... Samozřejmě na plese se s tím každému pochlubil a zasmáli jsme se všichni ještě párkrát...především, když mi tu a tam ještě nějaký kousek sundával z vlasů a vyslechli si pár komentářů na naši  náruživost od těch, co už měli v sobě 8+ panáků... :-)

Milá Eliano, jako bych to viděla. Díky moc za příhodu. Alespoň bude varováním před unáhleným nanášením masek. Já jich mám doma v koupelně několik, takže se budu muset podívat na záruční lhůtu.

Text nebyl redakčně upraven

A co vy, milé ženy-in? Chodíte na kosmetiku?

  • Jak často? Jaké ošetření pleti podstupujete?
  • Máte nějakou příhodu?
  • Jaký nejnáročnější kosmetický zákrok jste podstoupila?
  • Vyzkoušela jste něco podobného jako já?
  • Nebo je vám líto peněz a vystačíte si s domácí péčí?
  • Děláte si masky? Kupované, nebo z vlastních zdrojů?
  • Mohla byste nám nějakou doporučit? Prozradíte nám recept?
  • Jakou máte pleť? Suchou, citlivou, smíšenou, nebo mastnou?
  • Napište nám o svých zkušenostech s kosmetickou péčí, vyměňte si názory, tipy a recepty...

Na vše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

v

Balíček nové řady dekorativní kosmetiky The One od Oriflame, v němž najdete korektor, make-up a stíny.

Reklama