Do povědomí veřejnosti se dostal především díky knižním bestselerům Poklady klasické české kuchyně, aneb, Jak to ta babička tenkrát vařila a Kouzlo kuchyně Čech a Moravy, aneb, Dědictví našich babiček. Známý je i díky svému autorskému internetovému pořadu Peklo na talíři.

Roman Vaněk, český kuchař, populizátor oboru gastromie a autor moha úspěšných kuchařek.

dkdkdkdkkd

Ve svých pořadech „Peklo na talíři“, „Jídlo, s.r.o.“ veřejně poukazuje - s pomocí zkušených odborníků, akademiků - na nekalé praktiky potravinářského průmyslu a absenci kvalitního jídla na českém trhu. Doufá, že navrátí českému národu gastronomickou poctivost.

Prvorepublikové jídelní lístky byly krásně napsané, bez chyb, s nápadem. Na školách se tehdy učilo, že jídelní lístek otevírá srdce restaurace. Bolševik zavedl jídelní lístky na průklepáku. S chybami a zkratkami. Místo houskový knedlík bylo napsáno HK. U vepřové kotlety BK a vyberte si jestli to znamená bez kosti nebo bramborový knedlík. Bolševik vymyslel normy a to byl zásadní předěl gastronomie v téhle zemi. Tím řekl: konec umění, konec přemýšlení, konec fantazie.“ (Roman Vaněk)

Jistě uznáte, že jde o muže velmi zajímavého a my exluzivně pro vás chystáme rozhovor s ním!

Věřím, že povídání s Romanem nebude „na nože.“ Naopak, už se moc na povídání o zákonitostech pekla nejen na talíři, těším.

Pokud se, milé ženy-in, chcete Romana na něco zeptat - máte příležitost. Otázky můžete psát zde do diskuze, nebo na můj email: hana.novotna@zena-in.cz

 

Foto zdroj: Facebook, Wikipedie

Reklama