queen.jpg
Foto: Liam Daniel/Netflix

Královna Šarlota: Příběh Bridgertonových (Queen Charlotte: Bridgerton Story) bude limitovaná série, která se zaměří na jednu z nejpopulárnějších postav seriálu Bridgertonovi. Diváci se konečně blíže podívají na příběh královny Šarloty, nesmlouvavé panovnice, která vzbuzovala zvědavost svými postranními pohledy a šňupáním tabáku.

„Zatímco se seriál zaměří na vzestup a milostný život mladé královny Šarloty, bude také vyprávět příběhy mladé Violet Bridgerton a lady Danbury,“ uvedl Netflix v tiskové zprávě začátkem minulého roku.

bridgerton.jpg
Foto: Liam Daniel/Netflix

Lady Danbury a Violet Bridgerton jsou postavy, které vymyslela autorka Julia Quinn, ale královna byla skutečná! Žila v letech 1744 až 1818 a jako mladistvá se provdala za následníka anglického trůnu. V seriálu se nezdá, že by měla vlastní děti, ale ve skutečném životě měla více než deset dětí. Byla Němka, ale existuje teorie, že měla africké předky. A přes to, že ji většinou malíři vyobrazovali se světlou pletí, existuje i pár děl, kde je namalovaná jako tmavá. Stejně jako v seriálu měl její manžel později v životě kognitivní problémy.

V Bridgertonových si postavu královny zahrála Golda Rosheuval. Coby mladou dívku ji však tentokrát ztvárnila jednadvacetiletá India Amarteifio. Jde o její první hlavní roli. Upoutávka kromě mladé královny představí i krále George, kterého hraje Corey Mylchreest.

Seriál bude mít 8 epizod a jeho premiéry se dočkáme 4. května.

Zdroje: Netflix, Netflixer.cz, The GuadianGlamour Magazine