Sekyra. Na nespavost jedině se sekyrou.

Pochopitelně ne s tou, kterou občas zatne vaše drahá polovička v restauračním zařízení nižší cenové skupiny. Ta má účinky spíše opačné. Ale taková pravá, nefalšovaná, fortelná... :-)

Než si začnete významně ťukat na čelo a obracet oči v sloup, povím vám, jak jsem na to přišla. Je to jednoduché. S nespavostí jsem mívala problém dlouhé roky. Pokud bychom měli hledat příčinu... no, bylo jich víc, ale jednou z hlavních bude asi stres. Stres mi působil zejména můj dnes již exmanžel, a to s gustem, fantazií, a občas i ručně. Pro ty z vás, kteří jste se ještě neprobudili: Ne, nemluvím o sexu.

Obvykle tedy, když manžel spokojeně usnul, ležela jsem vedle něj, zadumaně pozorovala tmu a snažila se rozdělit stádo myšlenek na ty nebezpečné (pryč s nimi!) a méně nebezpečné (ustájit někam pokud možno z dohledu). Ideálního stavu (tupé prázdno a vytoužený spánek)jsem nedosáhla nikdy.

K převratu došlo během jednoho týdne, který jsme strávili (sami, jen my dva) na chalupě našich společných známých. Za symbolickou cenu zahrnující také důkladný úklid a přípravu na zimu nám chajdu zapůjčili. Tam jsem objevila kouzlo sekyry.

Chaloupka totiž fungovala pouze na pevná paliva. A já zjistila, že mě baví štípat dříví, i když to neumím a trvá mi to - užila jsem si legraci, odplavila stresové hormony a vůni čerstvě naštípaného dříví snad nemusím zmiňovat - zamilovala jsem si ji. Hromady dřeva byly nevyčerpatelné, já vyčerpaná (nejen ze štípání), ale usínalo se dobře.

Ono, pokud při štípání dřeva zapojíte představivost :-)... Navíc jsem během toho týdne nejen srovnala dříví, ale srovnala jsem si v hlavě, co chci a co už rozhodně nechci a konečně mi došlo, že se dá žít i jinak, ne takhle. (K tomu uvědomění mi tehdy vydatně pomohl i můj exmanžel, ale na to rozhodně vzpomínat nechci.)

Takže, trpíte nespavostí? Štípat, štípat, štípat, až budou třísky lítat! Doporučuji! :-)


No vidíte to!
Díky za příspěvek, ten je vážně povedený. S těmi pevnými palivy mě jen napadá, že je možná dobře, že chata nestála blízko uhelných dolů, kdo ví, co byste si zamilovala pak.:)

Trpěli jste nespavostí, ale poradili jste si? Napište nám jak! Redakce@zena-in.cz!

Reklama