Nedávno skončily Vánoce. Jestlipak jste si některá z vás rozbalila pod stromečkem dárek dárků, dárek nejfrekventovanější, a přitom tak zavrhovaný: pořádné domácí papuče? Proč k nim vlastně chováme takový odpor? Papučím jsme propůjčily spoustu vlastností, které je staví do ne právě lichotivého světla.

Muži, kteří jsou (jak to jen říct) v podřízeném postavení vůči svým ženám, jsou přece pod pantoflem. A protože se z takového postavení neumí vymanit, jsou považováni za bačkory. Papuče jsou symbolem pasivity, peciválství, stáří a apatie. Kdo je v papučích, už je takřka odepsaný.
No jen se přiznejte, jak jste se tvářila, když na vás z vánočního papíru ty bačkory vykoukly? Na vaší skepsi nic nezměnil fakt, že jste si o ně svým neustálým fňukáním, jak vám táhne na nohy, vlastně sama řekla. Vaše rozčarování nerozptýlilo ani to, že byly z pravého beránka, pěkně drahé a darované z upřímné lásky.
Papuče k Vánocům jsou prostě TRAPNÉ, vy se cítíte dotčena a polohlasně brbláte, že už vás hází do starého železa a ke „spokojenosti" vám chybí už jen barchetová zástěra a babský šátek.

Další papučkovou kapitolu píšou samozřejmě návštěvy. Párkrát už jsme se na toto téma bavili. Já nevím, jak vám, ale mně je z duše odporné obout se na návštěvě do cizích bačkor. Tím spíš, že vám nezřídka nabídnou špinavé, sešlapané, prostě neapetitlich" exempláře, o mikroskopických zvířátkách ani nemluvím. To se raději vymluvím, že si chci odpočinout od bot, a budu raději bosa, i kdyby tam měli třeba kamennou dlažbu.

U mě se proto návštěvy zásadně nezouvají, a když na mě někdy koukají jako na blázna, obrátím to v žert a tvrdím, že chci být světová. Vlastně tím sama předcházím nechtěnému pohledu na vyklubaný palec či případným rozpakům nad jejich bílými ponožkami obalenými psími chlupy. A když přece jenom trvají na zutí, což nechápu, jejich problém, varování, že nevytírám denně, vždycky dostanou.

Mít doma parkety, možná bych to řešila zámeckými obrpantoflemi nebo návleky jako u doktora.

A jak to řešíte vy?
Půjčujete své papuče, nebo máte speciální zásoby pro návštěvy?
Nosíte si vy sama svoje přezůvky?
Co říkáte na přezouvání ve školách nebo dokonce na pracovišti?
Je to v pořádku, nebo scestné?Reklama