Týden co týden jsme měli možnost se díky České televizi setkávat s obyvateli malé vesnice Javorová. Deset příběhů scenáristy Jana Míky seriálu Náves si zajistilo diváckou přízeň.

 

Vzhledem k mnoha výborným českým hercům měl seriál možnost dostat mnoho postav s rozdílnými životními postoji.

Do role vesničanů se uměla dokonale vžít například Simona Stašová či Jan Schmitzer a Eva Holubová. Šarmantní manželskou dvojici vytvořil pár Josef Abrhám a Libuše Šafránková. A nezapomenutelná je stejně jako v seriálu Náměstíčko nestárnoucí Ljuba Skořepová.  

 

Bude se vám po obyvatelích Javorové stýskat? Nemusí! Vydavatelství XYZ vydalo publikaci Náves podle stejnojmenného televizního seriálu. Je to šance i pro vás, kteří jste seriál neviděli.

 

Všechny postavy Jedlové, včetně akčních sester Křepelkových, můžete mít doma ve své knihovničce a vrátit se k jejich životním příběhům kdykoli budete chtít. Kromě příběhů najdete v knize i fotografie ze seriálu a můžete si tak připomenout, kdo jednotlivé postavy ztvárnil.

 

Seriál Náves jsem celkem pravidelně sledovala, a proto jsem si se zájmem přečetla i knihu. Je jasné, že se nedá srovnávat. Televize a kniha – každé médium dává něco jiného.

 

Velké plus knihy ale spočívá v tom, že si postavy v jednotlivých povídkách ve psané podobě máte možnost sama dokreslit. Mnoho detailů v televizi nevynikne tak jako v knížce. A navíc se k příběhům máte možnost vrátit, třeba chvíli před spaním.


 SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ - SOUTĚŽ!


Soutěžní otázku najdete ZDE.

Ze správných odpovědí bude vylosováno pět výherců, kteří obdrží knihu Náves od Nakladatelství XYZ.


7. DUBNA - VYHODNOCENÍ

Milé ženy-in, soutěže o knihu se zúčastnilo celkem 691 z vás. Dvacet devět odpovědí bylo špatně.

odpověď na soutěžní otázku: Sestry Křepelkovy se v seriálu jmenovaly Blanka (hrála Blanka Bohdanová) a Jiřina (hrála Alena Vránová). 

Ti, kteří od nás obdrží knihu Náves:
Jana77
kery
becickova
marshal
majazd
Reklama