Jsem z Jižní Moravy a více než polovinu života jsem prožila ve městě,kde jsem se i narodila.Mohlo by se říct,že jsem byla na město zvyklá a že by jsem neměnila.Ale já měnila.Asi tomu chtěl i osud.Koupili jsme malý domeček,který jsme museli zvětšit,aby jsme se tam všichni vešli.Všichni známí si klepali na čelo,že opouštíme velký byt v žádané lokalitě okresního města.Oni by prý na barák nikdy nešli.A proč by to neudělali?Protože by si vše museli veškeré opravy sami hradit,že si tramvají dojedou pohodlně kam chtějí a mají vše v dosahu.Také jsem si vyslechla názor,že by v životě nepracovali na zahradě,raději si vše koupí.

Ale po letech si všechny opravy hradí každý a vlakem se dostanu do města za 30 minut.To ve městě jim trvá i déle než se dostanou do středu města.My zase chtěli za čerstvým vzduchem,který tu už po 12 letech co tu bydlíme bohužel není.Doprava se zvýšila,tím i prašnost a výfukovými plyny se blížíme městu.

Máme zde prakticky vše co je potřeba,máme dvoje potraviny,MŠ a ZŠ,zdravotní středisko jak pro dospělé tak i děti.Máme i lékárnu,květinářství a secohand.

Sportovní vybavení je také dostatečné,sportovní hala,3 hřiště a mateřské centrum.O kino jsme bohužel přišli,při dnešních cenách na sebe nemohlo vydělat.Tak nám v naší obci ani nic nechybí.

Co by jsem změnila? Asi přístup k lidem a myšlení vedení obce,než by něco schválila.Někdy to postrádá logiku.Zde se něco schválí o lidech,ale bez lidí a pak se řekne:"Bohužel se s tím už nedá nic dělat."Možná by stačilo,ptát se předem a vyslechnout názory občanů a ne si hrát na svém písečku a dělat jen co se jim hodí.

Také by jsem přemýšlela více nad dětmi,co je platné krásné hřiště pro nejmenší,když není oploceno.A co si budem povídat o nezodpovědnosti několika občanů,kteří venčí psi na hřišti pro děti.Ono by stačilo to hřiště oplotit,tím by se návštěvám psů zamezilo a určitě by děti byli chráněny i před okolo jedoucími auty.

Jinak mám ke svému domovu kladný vstah a neměnila by jsem.Každý si svůj domov udělá k obrazu svému.A všem přeji aby se ve svém domově cítili jen dobře,tak jako já.Lída 

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Jaké je místo vašeho bydliště? Jak jste se tam dostala? Jak dlouho tam žijete? Líbí se vám? Co byste ve své obci změnila a co se vám naopak líbí? Jaký máte ke svému městu či vesnici vztah?

Své příběhy, postřehy a zamyšlení posílejte na e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Došlé příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a autorku toho nejzajímavějšího samozřejmě odměníme.

 

 

Reklama