Kdykoli si vzpomenu na maminčina vyprávění, co dělala za vylomeniny, jsem přesvědčena, že to byly její nejkrásnější časy. Ona se snad v těch ptákovinách vyžívala. Její mládí mi připadá takové krásné, bez stresu, pohoda. Její parta se těšila třeba na příjezd lunaparku. Jak šli z průmyslovky, stavili se na place, kde se zřízenci se činili při stavbě atrakcí.

V pátek odpoledne si už užívali. Prošli téměř všemi atrakcemi, jen ona se nešla vozit na řetízkáči. Raději děckám mávala a nevědomky se ocitla u střelnice.To si všimla, jak po ní pokukuje jeden šikovný klučina. I mamince se líbil, dali se do hovoru a šikula jí vystřelil tuzexovou čokoládu. Maminka nehnula ani brvou a šikulovi vystřelila plyšového méďu. To už přišla parta a maminka jim představila šikulu. Jmenoval se Pavel. Zapadl do party a ze slušnosti se zeptal, jestli může jejich kámošku vzít na řetízkový kolotoč. Parta vykulila oči, ale zajímavější pochod myšlenek měla maminka. Rozum jí říkal, že nabídku nemá přijímat, přece jen má v žaludku párek s hořčicí a rohlíkem, zalitý žlutou sodovkou, ale hormony byly tak rozdováděné, že se maminka připitoměle usmála a šla.

S obavami si sedla, zapla pojistku a už se točila. Pavel ji chytal za sedátko, šeptal sladké blbosti. Maminka přestávala vnímat, jen si přála, aby se kolotoč co nejdříve zastavil. Ale to byl jen začátek. Maminku obcházela zima a teplo, žaludek se ozýval, že nemá rád mixáž. Maminka zatínala zuby a nehty a vyzývala všechny svaté, aby se nepozvracela. Když se konečně dotočili, její chůze byla zvláštní. Šla bokem na jednu stranu a točila se, ze šesti schůdků se skutálela jako opilec, a když jí Pavel pomohl na nohy, hladil ji a šeptal slova útěchy, za odměnu ho pozvracela.
V dnešní době, když se parta i s Pavlem a jeho manželkou setkají u nás, smích nemá konce.
Krásný den od Toyen


I vám krásný den! To víte, i z těch největších průšvihů a trapasů se postupem let stávají veselé historky z blahého mládí. Díky za příspěvek.
Reklama