Remcá, ale myslím, že to dělá jen na oko, protože potom si velice nenápadně hází do vozíku věci, které bych za normálních okolností nekupovala. Svěřuje se nám čtenářka s nickem Tap-tap. Více v jejím příspěvku, za který děkujeme

Páni a nakupování je na dlouhé povídání a já se obávám, že i můj příspěvek tak dopadne.

Můj drahouš  se mnou na nákupy chodí, protože zkrátka musí. Myslím tím týdenní nákupy potravin. Remcá, ale myslím, že to dělá jen na oko, protože potom si velice nenápadně hází do vozíku věci, které bych za normálních okolností nekupovala. Chipsy s příchutí octa? Ty nejlevnější  a nejnechutnější sušenky? (Prý mu chutnají).

Prý jsou ženy z Venuše a muži z Marsu. Co se týká nakupování, myslím, že můj drahý je už na půl cestě na Venuši. Rád si kupuje oblečení na sebe, a doplňky, zvlášť super ultra drahé hodinky. V případě obleků, košil a kravat chápu, něco do práce nosit musí, ale opravdu je nutné mít desatery automatické hodinky? Nadávám, ale v duchu počítám své páry naušnic, bot, rtěnek... a v tu chvíli je mi těch lidí z Marsu líto. V doplňcích holt takový výběr jako my nemají.

Nicméně oblečení pro sebe si nakupuji sama. Nebo se ségrou, protože ta jediná mi řekne pravdu (a nevíská před otevřenou kabinkou nadšením „Ježiš tohle ti táááák sluší!“, když jsem navlečená do džín o číslo menších, ze kterých mi vykukují špeky, tzv. „řídítka“. Prostě řekne „Jseš v tom tlustá, pojď vybírat dál“).  Jedinou věc, kterou nakupuji s drahouškem, je spodní prádlo. To dokonce prosí, aby mohl jít se mnou. Nedělám si iluze, že po x letech vztahu považuje za nejvzrušivější zážitek sledovat mě v různých obdobách niterného prádélka (to už ho ty chipsy s octovou příchutí vzruší víc). Podezírám ho, že sleduje ostatní ženy, co si berou do kabinek a představivost mu jede na plné obrátky. Ale abych mu nekřivdila, nějaký ten kousek či dva pro mě vždycky vybereme a dokonce ho dostanu i jako dárek (tzn. ulehčím své kreditce).

A co bych ještě ráda zmínila, je nakupování vánočních dárků.  Já nakupuji už teď, od září. Do konce listopadu  chci mít dárky hezky zabalené a už jen vychutnávat vánoční atmosféru. Toto praktikuji  již několikátým rokem, nicméně ještě ani jednou se mi skutečně nepodařilo tu správnou vánoční atmosféru nasát (když nepočítám nasávání svařáku na trhu, to se mi alespoň jednou v roce povede stihnout). Není to kvůli úklidu či pečení cukroví (nakonec na 50 metrech čtverečních se tolik nenadřete a pečení si v rodině rozdělujeme, takže toho zas tolik není), ale kvuli chlapům! 5. prosince, když chodí Mikuláš, si najednou můj švagr vzpomene, že jsou brzo asi ty Vánoce, a volá o pomoc. Mně.

Švagr je ale zlatíčko, protože má už zmáknuté, co si moje sestra – jeho žena  - přeje. „Chtěla by nějakou halenku do práce. A podprsenku.“  A já letim koupit halenku a poukaz na nákup spodního prádla. Prodírám se davy a nadávám.  13. prosince volá můj táta. Mám svátek, tak si asi vzpomněl, že Vánoce se blíží. Narozdíl od švagra nemá ponětí, co své ženě koupit. Jsem odborník na dárky, tak navrhnu pár, o kterých vím, že by se jí líbily.

„A kde to mám jako koupit?“ zní odpověď mého otce. A já letim koupit knížku, kolekci filmů s Audrey Hepburn a perlové náušnice.  Davy už se neprodírám, jen se jimi odevzdaně nechám unášet. A nadávám. 18. prosince, den předtím, než letím s drahým do Států za jeho rodinou, mi napíše zprávu na pracovní e-mail: „Nemám žádný dárky.“ A já se při představě nákupního centra vzdávám.  Vymyslím dárky pro jeho matku, otce, sestru, jejího manžela a jejich dvě děti, pro bratra, jeho manželku a jejich tři děti. Pošlu mu odkazy na dané věci na Amazonu. Ať už si poradí.

Tap-tap

Jo, vánoční dárky v září...a pak mít klid. Kolikátý rok už si tohle slibujeme, milé ženy-in? Ale jak je vidět, nikdy se to nepovede stoprocentně.

Jak to máte s nákupy, vy milé ženy-in? Chodí s vámi po obchodech i váš partner, nebo si raději poradíte sama? Kdy se bez jeho pomoci neobejdete?

Napište nám na redakce@zena-in.cz

Reklama