Děkujeme za první příspěvek na dnešní téma. A svou zkušenost se zahraniční policií se s námi podělila čtenářka s nickem Snížek

NÁKUP V NDR

Byli jsme celá rodina na návštěvě v Plzni a synovec nám navrhnul výlet na nákupy do Německa. Říkal, že tam často jezdí, dobře to tam zná a za hranicema nakoupíme výhodně za koruny. Naši malí kluci byli hned pro a my taky. Proč ne?

Manžel jen měl obavy z řízení auta, aby tam neudělal nějakou chybu, když to v cizině nezná, tak synovec se nabídnul, že bude řídit.

V obchodech jsme utratili všechny peníze, zbylo nám jenom pár drobných a jeli jsme zpátky. Kecali jsme a byla tam nějaká objížďka, synovec přehlédl značku a najednou auto před náma zastavovali policajti a i nám ukazovali, abychom zastavili. Když jsme sledovali, jak z toho auta vylezla Němka v kroji, dohadovala se s policií a nakonec platila pokutu, málem nás omývali. My jsme Německy neuměli a synovec jen částečně, tak jsme to museli nechat na něm. Už se blížili k našemu autu a když viděli ty vystrašené obličeje naše a ty zoufalé kukuče dětí, nějak jim zač  ly cukat koutky.

Potom se ptali synovce, něco jako jestli neviděl značku a ví, že má platit pokutu. On jim řekl, že si opravdu nevšiml a z kapsy košile vytáhl hrst drobných, co nám zbyly z nákupu, pokrčil rameny, jakože víc nemá. Policajty to rozesmálo a mávli, ať jedeme dál. A proč byli naši malí kluci vyplašení z policajtů? Mysleli si, že když nemáme peníze, tak nám seberou čokoládky, kakao a všechny dobrůtky, co jsme nakoupili pro ně.

SNÍŽEK

To jste měli štěstí, být to nějací prudilové, asi by vám bylo hodně ouvej

Máte také nějaké zkušenosti s policejní hlídkou, milé ženy-in? Už vás jako řidičku stavěla policie? Měla jste rozklepaná kolena, nebo jste byla úplně v klidu? Máte čisté svědomí, co se přestupků týče, nebo jste spíš hříšnice, která moc předpisy nedodržuje? Už jste někdy dostala pokutu? Za co? Snažila jste se to nějak „ukecat“? S jakým výsledkem? Máte spíš špatné, nebo dobré zkušenosti s policií?

Napište nám. Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz