O tom, jak prochechtali první rande, nám napsala čtenářka Boros. A čemu se s přítelem smála? Bavili se o předložkách a o tom, jestli se správně říká na housle, nebo do houslí.

To si dovedu představit. Ještě že jste se na tom Muzeu potkali. :-) Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Boros, a přeju krásný den.


Nemohu říci, že by to bylo nějaké výjimečné rande, ale směju se doteď, když si na to vzpomenu. Se svým drahým (nyní manželem) jsem si dala sraz na Muzeu nahoře - jako Pražanda prostě na stanici metra Muzeum, ale ne na nástupišti, ale v podchodu. Ústně, takže muzeum jako Muzeum. Dobře jsme se pak hledali, protože on myslel u muzea. Tvrdil, že jsem říkala „na muzeu“ a na to já mu skočila do řeči, jestli teda chtěl lézt až na střechu. Dohadovali jsme se o těch předložkách celou cestu do parku a pak mi sdělil, že u nich se říká: „do babičky, do holiče, do masařa, do doktora atd.“ Další salva smíchu, jak to mluví. Tvrdila jsem, že když jdu někam do, tak je to do budovy - do školy, do muzea, do kriminálu apod., ale k babičce domů, k holiči do kadeřnictví, k řezníkovi do masny, k doktorovi na středisko - „no vidíš, na středisko a mělo by být do střediska a proč říkáš na housle, taky se říká do houslí“. Vymýšleli jsme různé situace s předložkami a prochechtali jsme se celé rande a nakonec jsme se shodli, že jedině a správně je do p...

Boros

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Originální rande

  • Zažila jste někdy opravdu výjimečné rande?
  • Líbilo se vám?
  • Nebo jste o něm slyšela vyprávět?
  • Nebo vás někdo nějak originálně pozval?
  • Vzpomínáte na nějakou historku?

Napište mi, co vás k tématu napadne, budu se moc těšit. Jedna z vás tentokrát získá knížku o lásce a odloučení: A hory odpověděly (napsal Kahled Hosseini, nakl. Argo).

Pište jako vždy na adresu redakce@zena-in.cz do dnešních 14.30 hodin, heslo je RANDE. Předem děkuju!

hory

Reklama