Je to zvláštní, jak moc je člověk ovlivněný tím, co prožívá v dětství. Alespoň já to tak mám. Vyrůstala jsem s tatínkem, který byl spolehlivý, vyzařovala z něj jistota. A mně se to moc líbilo.

A tak jsem asi podvědomě hledala podobný typ muže, když jsem vyrostla. Samozřejmě jsem si našla muže s naprosto opačnou povahou, než je můj taťka, ale ta spolehlivost a jistota je stejná. Myslím, že není nic, v čem bych se na manžela nemohla spolehnout. Co slíbí, to dodrží, když je potřeba, skoro o všechno se postará. A umí zabezpečit rodinu a děti, což je pro mě jako pro matku nejdůležitější.

muž

Mám jednu známou, která mi manžela závidí. Vůbec ho nezná, ale když si povídáme, vždycky si povzdychne: Co bych za to dala, kdyby se o mě a o děti někdo takhle staral... Ona sama je už dlouho rozvedená a má co dělat, aby vydělala peníze na živobytí. Přestože má dvě práce, má peníze sotva na základní věci, nikdy nebyla s dětmi na horách nebo na dovolené, její život je jen práce a přemýšlení, jak co nejlevněji nakoupit a kde sehnat levné oblečení pro děti...

Musí být těžké žít v takové nejistotě a obavách, vědět, že jsem na to sama. Zvládat tu zodpovědnost musí být mnohem těžší, než když jsme na všechno dva. Mě uklidňuje pocit, že naše děti nemusí strádat, a kdyby se se mnou náhodou něco stalo, bude o ně postaráno. V tom je mi muž největší oporou.

Neříkám, že naše manželství je ideální, to určitě není žádné. A i když mě manžel v některých věcech štve, občas se hádáme a někdy mám chuť se sbalit a na pár dnů vypadnout, to vědomí, že na život nejsem sama, je k nezaplacení. Když se dívám kolem sebe, říkám si, že mám štěstí.

Jak to máte vy, milé čtenářky?

Téma dnešního dne: V čem je vám partner oporou?

  • Můžete se na svého partnera spolehnout?
  • V čem je vám největší oporou?
  • Co byste si bez něj nedovedla představit?
  • Chybí vám opora?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky! Jedna z vás získá za odměnu knížku Kdo miluje nejvíc (T. Stimson) z nakladatelství Domino. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je OPORA. Předem děkuju!

kni