Marcela Krplová (45) stíhá to, co by se mnoha jiným ženám zdálo nemožné. Má fungující rodinu a zvládá šéfovat několik vlastním firmám. Jedním z jejích velkých projektů je i Česká Miss, kterou v roce 2014 koupila od Michaely Maláčové. V čem bude soutěž krásy jiná, jak složité je vybrat tu pravou a proč se úspěšná podnikatelka nechce stěhovat do Prahy?

Letos to bude už druhý rok, co bude zvolena Česká Miss pod vaším vedením. Došlo k nějakému vývoji či změnám v této soutěži? Na co se můžeme v dubnu těšit?
Změn je spousta. Mezi nejvýznamnější patří jasný charitativní směr soutěže. V letošním roce věnujeme výtěžek z hlasování na boj proti rakovině prsu. Dvanáctý ročník soutěže Česká Miss má podtext Česká krása. Galavečer bude přehlídkou nejen krásných dívek, ale i českého designu v mnoha jeho podobách. Těšit se můžeme třeba na betonové šaty, poprvé uvidíme diamantovou korunku nebo také exkluzivní televizní uvedení písní od předních českých interpretů.

krplova

Zdroj foto: Jan Tůma/Česká Miss

Spousta lidí vidí jen finálový večer. Za soutěží Česká Miss je ale mnohem více práce. Co všechno obnáší?
Soutěž Česká Miss je celoroční projekt s mnoha dílčími událostmi. Zaměstnává stabilně několik lidí na plný úvazek a mnoho spolupracujících firem z různých odvětví. Je to firma jako každá jiná, prostoru na vydechnutí během roku mnoho není.

Podle čeho vybíráte kandidátky? To musí být přeci těžké rozhodování, kdo postoupí a kdo ne…
Nejsem na výběr sama a rozhodně bych si to ani netroufla. Dívky vybírá mnohočlenná porota. Vždy pouze připomínám, že nehledáme jen krásu fyzickou, ale zejména dívku, která je silnou osobností s velkým charisma.

Máte právo veta, co se výběru kandidátek týče? Případně – využila jste jej už?
Ne, nemám právo veta, tedy jsem ho nikdy nevyužila! Velmi si vážím času všech našich porotců a jejich názorů. Pohled na krásu je subjektivní. Proto například v semifinále zasedlo v porotě 38 osob. Na šesti dívkách jsme se shodli jednohlasně, o dalších čtyřech postupujících jsme vedli hodinovou diskuzi. Nakonec jsme museli rozhodnout hlasováním.

Jaká jste vlastně šéfová?
Myslím, že přísná, ale snažím se být i férová. Je to se mnou zřejmě těžké. Díky své energii zvládám mnoho věcí, ale zároveň tím vytvářím jistý podvědomý tlak na tým a jeho výkonnost.

Jste krásná žena. Snila jste i vy někdy o kariéře modelky?
Děkuji za kompliment! Každá dívka, tedy i já, chce být princeznou. Soutěžila jsem v Miss cvičitelka a v soutěži Miss fitness jsem se za Českou republiku dostala až do evropského kola. Trošku jsem si tedy tento svět užila i z podia. Jsem tělem i duší sportovec, a to se úplně na „haute couture“ předvádění nehodí.

Je ženě v byznysu krása k dobru, nebo na obtíž?
Určitě je výhodou. Na druhou stranu krásná žena bez obsahu je pouze obrázek, který se brzy okouká. Do byznysu je nutno přidat ještě mnoho jiných vlastností a schopností, aby žena byla úspěšná.

Stojíte za celou řadou projektů a společností. Jak to stíháte a co je vašemu srdci nejbližší?
Práce se nebojím, vlastně ji mám velmi ráda. Den má pro nás pro všechny jen 24 hodin, proto člověk nestíhá vše naplno. A vždy přijde chvíle, kdy se věnuje jedné věci na úkor druhé. Všechny aktivity mám ráda a vzájemně se doplňují. Účetní firma je základním stavebním kamenem, marketingová agentura zase klíčovým byznysem. Česká Miss a čokoláda Amali mi do toho hezky zapadají. Naše charitativní koncerty pořádané pro dětské domovy v prosinci Spolkem Madleine, letos jich bude dokonce šest, jsou skvělým završením celoroční práce. Podílí se na nich všichni lidé napříč firmami. Toto nás opravdu těší.

Je ještě nějaký sen, který jste si nestihla splnit?
Jsou jich spousty. Například bych chtěla více cestovat. Také bych ráda postavila návštěvnické a školicí centrum s výrobou čokolády. Jakési moderní čokoládové muzeum, ČOKOATRIUM. Stačí se trošku zasnít a vymyslím toho spousty. To mi jde.

Žijete na severní Moravě – nikdy vás nelákalo přestěhovat se za byznysem do Prahy? Jak často vlastně dojíždíte?

Na Moravu nedám dopustit. Jednou jsem docela sebevědomě prohlásila, že kdyby každý dobrý člověk odešel do Prahy nebo do zahraničí, kdo by na Moravě zůstal! Teď vážně, i když do Prahy dojíždím každý týden na dva až tři dny, nejsem městský typ. Jsem závislá na přírodě, mám ráda ticho, vůni jarní hlíny… Hektické město mě dokáže úplně odrovnat.

marcelakr

Jak dokážete skloubit rodinu a práci?

Snažím se, ale jak se říká, největším uměním ženy je najít si skvělého muže. Bez něj a bez babičky by to opravdu nešlo.

Když už si uděláte čas na práci a rodinu, máte vůbec čas sama na sebe? Jak jej trávíte?

Už dlouho se držím zásady mít alespoň hodinu denně zcela pro sebe! Tedy na sport, čtení nebo saunu. Někdy jen tak brzy ráno sedím u okna a zasněně se dívám na sněženky.

Finále soutěže Česká Miss se bude konat 2. dubna v Obecním domě. Přímý přenos vysílá televize Prima.

Více: www.ceskamiss.cz.

Čtěte také:

Reklama