meloun.jpg

Foto: Se souhlasem Tsuchiya Kaban

V The Fun of Carrying mají jednotliví řemeslníci plnou tvůrčí svobodu. Kabelky, které vyrábějí mohou být určeny na přenášení téměř čehokoliv. Prvním jejich takovým projektem byla Watermelon Bag, tedy taška na vodní meloun. Je speciálně navržená pro přenášení jednoho melounu. Tu měl na svědomí Yusuke Kadoi.

Následovala Yukidaruma Bag (yukidaruma v japonštině znamená sněžný kamarád) od Yuko Matsuzawa. Tato kabelka je vyrobena z voděodolné kůže a má tepelně izolovanou polyesterovou vnitřní podšívku, která je ideální pro přenášení malého sněhuláka. Matsuzawa vysvětluje, že ji inspiroval první sníh sezóny – dívala se za chladného rána z okna, viděla padat první sněhové vločky na zem a byla naplněna touhou sdílet ten okamžik s někým, na kom jí záleží.

V roce 2021 pak přišla na svět konstrukčně elegantní taška na sklenici na víno. Zkrátka a dobře, když jdete na víno, tak ve velkém stylu. Letos pak byla odhalena taška Skipping Stone, která nabízí unikátní pouzdro na jednotlivé kameny, které nasbíráte třeba při procházce na pláži. Lze je díky ní nosit kolem pasu nebo přes rameno.

Ačkoliv designéři vyrábějí tyto opravdu specifické a trochu úsměvné kabelky, společnost Tsuchiya Kabana začala s řemeslem už před 50 lety. Tehdy se specializovala na odolné a pohodlné školní tašky pro děti. Od té doby rozšířila svůj repertoár minimalistického řemeslného koženého zboží na tašky mnoha tvarů, velikostí a funkcí.

Zdroje: Webové stánky Tsuchiya Kaban, Instagram Tsuchiya Kaban EN, My Modern Met