Vážená redakce,

dnešní téma mi udělalo radost, protože právě dnes narozeniny mám.

Bohužel si na oslavy nijak nepotrpím, raději dárky dávám než dostávám. Přesto jeden zážitek z narozenin mám.

Bylo to loňské léto, kdy jsem den před narozeninami zcela náhodou přišla na to, že můj přítel si přes internet hledá jinou ženu. Prostě si hledal novou vhodnou partnerku a až by ji našel, mě by poslal do háje.

Do té doby jsem mu měla nadále hrát doma služku a sexuální pracovnici. Tak si to zřejmě představoval. Sesypala jsem se z toho, ale nic jsem mu neřekla. Druhý den si na mé narozeniny ani nevzpomněl a já jsem nevydržela a řekla mu, že vím o jeho hledání. Tak jsem se nakonec dozvěděla, že se se mnou nedá žít a mám se odstěhovat. To jsem se zhroutila úplně a začala tedy připravovat stěhování.

Těsně před stěhováním najednou přišel s tím, abych si to ještě rozmyslela, že mě nechce nechat samotnou bez finančních prostředků.  Ač jsem docela váhala, nakonec jsem zůstala a překousla jeho internetové zálety. Ale nebylo to kvůli finančnímu zabezpečení, milovala jsem ho dost na to, abych to ještě zkusila. Dala jsem mu šanci, první a poslední.

Včera to byl rok, žijeme celkem v pohodě, ale přesto stále častěji uvažuji o odchodu. Nějak už to není ono, ztratila jsem důvěru a jsem docela podezíravá.

Nevzpomínám na svoje loňské narozeniny ve zlém. Dostala jsem sice pořádnou ránu pod pás, ale zároveň jsem mohla dokonale poznat pravý charakter mého přítele. 

Do té doby jsem jej považovala za nejlepšího muže svého života. Dostala jsem asi ten nejoriginálnější dárek, tím bylo poznání člověka, se kterým žiji, do hloubky. A taky jsem poznala prima holku v době, kdy jsem byla na dně. Poznaly jsme se na internetu při hře scrabble.

Bydlíme od sebe sice daleko, ale téměř denně si povídáme, svěřujeme se jedna druhé s bolestmi a radostmi. Občas se navštívíme, i když je mezi námi velká dálka. Příští měsíc jí jdu na svatbu a moc se těším.

Takže jsem vlastně k narozeninám dostala prima kamarádku a nelituji ničeho, co se stalo.
 
Vaše čtenářka Ružena

Milá Růženo,

všechno nejlepší a po přečtení Vašeho příběhu bych Vám chtěla popřát především sílu. 

Doufám, že letošní narozeniny Vám přítel již nezkazí, a pokud by se k tomu měl, stravte tento den ve společnosti někoho příjemnějšího.  

Je dobře, že jste našla kamarádku, které se můžete svěřit. I jen někomu napsat ve chvílích trápení opravdu moc pomáhá! Člověk se pak necítí mezi těmi problémy tak sám.
Reklama