Zajímavý příběh k dnešnímu tématu zaslala čtenářka Kytinkak, která první počítač pořídila dětem. A tak se stalo, že na maturitu z informatiky ji učil syn...

Osobitou zkušenost s prvním počítačem učilnila čtenářka Kytinkak. A rozhodla se, že vám ji napíše, milé čtenářky...


Jaký to byl?
Tak můj první počítač byl spíše počítač koupený dětem. Musím říci, že tato věc mi vůbec nepřipadla důležitá až do doby, kdy jsem ve svém už dost odrostlejším věku nastoupila na uměleckou školu a bez pomoci Pc by to opravdu nešlo. Živě vidím, jak mě můj syn všechno učil a dokonce jsem měla ve škole předmět informatiky a dokonce jsem si tento předmět zvolila jako maturitní. Když si vzpomenu, jak syn rozebral počítač a učil mě, co je co, k čemu to je, myslela jsem, že snad ani z tohoto předmětu neodmaturuji. Naštěstí jsem si vytáhla korekce červených očí a klonování. Takže můj vlastní počítač byla koupě noteboku ASUS a jsem moc ráda, že ho mám.

Bylo pro vás těžké, naučit se ho ovládat?
Bylo. Musím říci, že nejsem vůbec technický tip. Dost se učím i teď, ale i kopance umím. Není to tak dávno, co mi syn povídal ať si proberu programy a vymažu, co nepotřebuji, že tam toho mám kupa a k ničemu. No jo, jenže teď babo raď, co nepotřebuji. Pojala jsem to co neznám tak musí pryč. Jenže já si vymazala grafickou kartu a bylo po koukání. Nevěděla jsem co s tím a já závislák na počítači jsem ho vyřadila z provozu. Nenapadlo mě nic lepšího než vzít noťas do brašny a jet požádat o pomoc kamaráda. Jenže ten nebyl doma, tak se mi do něj podíval jeho tatínek. Musím Vám říci, notebo k už nefungoval vůbec. Nakonec skončil na přeinstalování u syna a já si radši koupila malý mini, ať mám ve stavu nouze jiný. Na počítači mám ráda, že můžu měnit styly, hrát hry, soutěžit a vůbec je to moje druhé já. Už si život bez něj neumím představit. Jinak starý počítač po dětech máme stále na půdě v krabici. Dokonce máme přehistorickou tiskárnu na děrovaný papír. Taky unikát.

Vaše čtenářka,
Kytinkak

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 7. března 2012: Můj první počítač

Zavzpomínejte na svůj první počítač!

  • Jaký to byl?
  • Bylo pro vás těžké, naučit se ho ovládat?
  • Co vás na něm nejvíc bavilo?
  • Ještě ho stále máte, anebo jste ho už nahradila?
  • Chystáte si koupit svůj první počítač? - poraďte!

Otázek k prvnímu počítači je skutečně mnoho. Zajímá mě zkrátka váš příběh. Chci vědět, jak jste to se svým prvním počítačem měla. Své příspěvky, dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, posílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Jeden z příspěvků, respektive jeho autorku, ocením pěkným dárkem: stylovou Microsoft Wireless Mobile Mouse 4000. Pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tedy i možné získání dárku, pošlete příspěvek nejpozději 7.3.2012 do 15.30 hodin.

myska

Reklama