5ef475ee660f7obrazek.png
Na české turisty se nebudou po příletu na Maltu vztahovat žádné restrikce spojené s bojem proti pandemii koronaviru. Nebude taky nutné uvádět důvod příjezdu na Maltu, jak bylo v minulosti nepřesně uváděno.

Všichni turisté budou po příletu požádáni podepsat prohlášení, že posledních 30 dní před příletem pobývali v jedné z 24 bezpečných destinací, mezi něž Česká republika spadá.

Povinnost tohoto prohlášení bude platit do 15. července 2020, kdy se očekává zrušení posledních globálních restrikcí a plné otevření letiště Malta pro všechny destinace.
5ef4760c4932eobrazek.png
Aktuální informace o opatřeních, která jsou veřejně platná na ostrovech pro místní obyvatele i turisty, lze stáhnout ZDE.

Pro aktuální informace týkající se cestování je možné sledovat na webu ZDE, kde maltská vláda pravidelně zveřejňuje aktualizace.

Vynikající zvládnutí pandemie na Maltě už uznala Evropská komise, britské Společenství, Světová zdravotnická organizace, Světová organizace cestovního ruchu a další. Nejrůznější zprávy ve významných světových publikacích také zahrnuly Maltu mezi nejbezpečnější země, kam se bude moci cestovat v blízké době.

Více na MALTA.COM
5ef47621a3bc9obrazek.png

Reklama