Srovnávat české a zahraniční sjezdovky nemá moc smysl. Ty italské, rakouské nebo třeba francouzské bez debat vyhrávají na plné čáře, v čem ale opravdu Česko pokulhává je stravování na sjezdovkách. Tedy pokud nejste milovnice mastných klobás a opravdu špatných párcích v rohlíku s kečupem nebo smažákem s hranolkama. Když natrefíte na gulášovou polévku, můžete si gratulovat. O Jižním Tyrolsku se ví, že si na jídle zakládá a můžete si být jisti, že většina surovin pochází od místních farmářů. V létě byste viděli, odkud pochází to dokonalé hovězí, všechny mléčné výrobky, báječné marmelády a zavařeniny, lišky a jiné houby, ovoce i zelenina, vejce, o víně nemluvě. Také se jedná o region, kde najdete 27 kuchařů, kteří se mohou pyšnit michelinskými hvězdami a to už o lecčem svědčí.

Pokud stále hledáte souvislost mezi vysokou gastronomií a těmi nejlepšími kuchaři, věřte, že už jsme blízko. Právě region Alta Badia se rozhodl, že své návštěvníkům bude rozmazlovat všechny smysly a již desátý rok nabízí program Skifahren mit Genuss, což můžeme volně přeložit jako Lyžování s chutí. Pro loňský ročník připravili místní kuchaři různé variance sladkých noků, ale i špaget, ragú nebo netradiční úpravy chobotnice, a i ten letošní kulatý určitě nezklame.
A jak to probíhá? Ve vybraných útulných horských chatách se jednoduše zastavíte na oběd. Žádné velké róby nejsou potřeba a ani je nikdo neočekává. Pokud chcete jet najisto, doporučuji vyzvednout si informační leták, kde najdete mapku a profily všech kuchařů i pokrmů, které vás čekají.

A poslední příjemná informace na závěr. Ceny vás nezruinují. Za smažák tedy dáte méně, to je jasné, ale zážitek, ten se rozhodně počítá.

A věřte, že ten, kdo si zvolí jihotyrolskou Alta Badiu jako svůj turistický lyžařský cíl, užije si to určitě s chutí.

Více informací najdete ZDE.

Reklama