„Prodáte auto raději kamarádovi za 200 tisíc, nebo v bazaru za 400?“ dotázal se včera v pořadu ČT24 prezident Českých aerolinií Radomír Lašák.
„Takže chcete říct, že v tom bylo kamarádství?“ předpokládala mylně reportérka, že odpověď je za a. Není. Pan prezident je obchodník a je mu fuk, kdo stojí za společností Central European Handling, která koupila cargo terminál na ruzyňském letišti.

Co kdyby?
Svým způsobem má pravdu – zákazník je solventní (už zaplatil), nabídl nejvyšší cenu a stojí za ním mezinárodní banka. Takže proč se zajímat o konkrétní osoby. Reportérka se ovšem usilovně snažila naznačit, že to jedno není – ač to neřekla přímo, vnímavého diváka jistě napadla otázka: „A co kdyby náš terminál koupili třeba teroristé?“

Osoby blízké osobám...
Nepravděpodobné? Asi ano. Ale na druhou stranu možné. Takže v úvahu přichází v podstatě dvě varianty – nejen panu prezidentovi ČSA, ale i zodpovědným orgánům, které měly dostatek času kupce prověřit, je bezpečnost státu ukradená (případně trestuhodně zaspaly, což není v ČR vyloučené), nebo ty skutečně důležité osoby vědí, kdo za Central European Handling stojí. A teroristé to asi nebudou. Osoby blízké osobám podezřelým z páchání trestné činnosti, jak se v poslední době kulantně říká mafii, možná ano, ale to národní bezpečnost neohrožuje a veřejnosti do toho nic není.

Aeroflot to asi nebude
Pravděpodobné však je, že to nebude ruský Aeroflot. Ačkoliv ten se tváří, že s ČSA i státem jednal o privatizaci aerolinií, podle prezidenta ČSA se tato tvrzení nezakládají na pravdě. Takže alespoň Rusům naše aerolinky snad neprodáváme ani neprodáme.

Zdroj: ČT24

Zajímá Vás, kdo se skrývá za Central European Handling? Nebo si také myslíte, že to není důležité, hlavně když zaplatili a ČSA konečně vydělává? Vadilo by Vám, kdyby ČSA koupil Aeroflot? Nebo je to v dnešním komerčním světě po konci studené války už jedno?

Reklama