Se začátkem nového roku přinášíme několik tipů na filmy, které byste si v těch nastávajících měsících neměli nechat ujít. A i když třeba do kina zajdete jen svátečně, právě tyto snímky vám to vynahradí. Zdobí je totiž charismatické filmové hvězdy, které dodají už i tak zajímavým námětům a scénářům to osobité kouzlo, které celé dílo pak ve finální podobně činí jedinečným a mnohdy nezapomenutelným.

Dobrých filmů bude letos celkem dost. A hvězd se v nich ukáže také dostatečné množství. Bylo těžké vybrat tu trojici NEJ. A i když je to samozřejmě velmi subjektivní, jisté náznaky, jak snímky budou úspěšné již jsou... právě díky hercům, ale také režisérům, s kterými kolikrát daný titul stojí i padá.

Brad Pitt jako agent za Druhé světové války ve filmu Spojenci

Hned v lednu vstoupí elegantním krokem na plátna našich kin megahvězda Brad Pitt pod vedením oscarového režiséra. Robert Zemeckis, tvůrce Forresta Gumpa a Trosečníka, vrhnul miláčka dívek i žen do světa, v němž může láska skončit vlastizradou.

Spojenci

(foto: CinemArt a.s. )

„Výpravný válečný příběh propojený se silným romantickým příběhem už v kinech dlouho nebyl,“ vysvětluje producent Graham King, proč natočili následovníka filmů jako Anglický pacient nebo Pokání. Režiséra zase nadchla milostná zápletka, jež přináší zamyšlení, jak budeme reagovat, když zjistíme, že náš nejbližší člověk není tím, za koho se vydává.

Mně osobně jde mráz po zádech už jen z té ukázky...


Karel Roden jako Masaryk

Karlu Rodenovi, který se od svých prvních rolí vypracoval v pana HERCE, role komplikovaných osobností prostě padnou. Ne jinak je to v novém snímku, jenž do kin přichází v březnu.

Karel Roden jako Masaryk

(foto: Bioscop)

Film MASARYK představuje Jana Masaryka jako bohéma, který miloval ženy, hudbu a vedl extravagantní život, který byl protipólem jeho diplomatické dráhy. Dotýká se i jeho vztahu k slavnému otci...

Jan Masaryk je jeden z nejcharismatičtějších politiků v českých dějinách,“ říká historik a spisovatel Pavel Kosatík. „Ten muž byl neskutečně emotivní, v žádném případě se o něm nedá říci, že sám sebe zvládal. Měl po své matce de facto uměleckou povahu, s kterou byl nucen pohybovat se ve světě konvencí, všem na očích. Vlastně musel velkou část své přirozenosti po celý život potlačovat. Muselo to pro něj být šíleně těžké: na jedné straně toužil po volnosti, chtěl létat jako pták. Na druhé se cítil zavázán svému jménu, snažil se té otcově republice sloužit. Celý život ho táhlo na obě ty strany: jeho životu to dodávalo energii, zároveň ho to však taky ničilo.“


Ondřej Vetchý jako tatínek v Po strništi bos

Také Ondřej Vetchý dozrál v muže, který by stál za hřích (jak se tak říká). A i když právě v této roli představuje spíš svou usedlejší podobu, je jasné, že ji zahraje skvěle.

Navíc ten námět! Kdo by neznal půvabné příběhy z pera Zdeňka Svěráka, které mapují jeho dětství s charakteristickou dávkou humoru.

Ondřej Vetchý jako tatínek v Po strništi bos

(foto: Bioscop)

Těšit se na něj sice můžeme až na konci léta, už nyní je ovšem jasné, že snímek je plný hvězd. Vedle Ondřeje Vetchého se objeví opět celá plejáda herců, na kterou jsme si u těchto laskavých filmů zvykli.

A když tedy dnes mluvíme především o těch zajímavých mužských, tak jmenujme osobnosti jako Jan Tříska, Oldřich Kaiser či Miroslav Táborský.

Přečtěte si také:

Reklama