Se začátkem roku se všude většinou vyrojí nejrůznější předpovědi, které se snaží nastínit, co nás v novém roce čeká. Informace, které vycházejí obvykle z astrologie, karet a kávové sedliny, jsem já osobně vyměnila za tipy na filmy, které v tomto roce míří do našich kin.

Průvodce nám dělají zástupci tří filmových distribučních společností. Na co se tedy konkrétně těší oni, ti, kteří doslova každý den žijí filmem?

Teorie tygra

Petr Slavík (CinemArt a.s.): Český film, kde v hlavních rolích excelují Jiří Bartoška a Eliška Balzerová, vypráví o veterináři Janovi, který se vydává na nebezpečnou cestu, navzdory tomu, že může přijít o vše. Poslední kapkou v předsevzetí Jana je dobrovolná smrt jeho tchána, kterému došly síly a trpělivost. Babička (Iva Janžurová) rozhodovala o dědově životě, stáří i pohřbu. Janovi je jasné, že se svou manželkou Olgou (Eliška Balzerová) je na podobné cestě. Vzpomene si, že kdysi míval vlastní vůli, sny a chce zase důstojně a svobodně žít. Touží získat zpět vládu nad svým životem. A jako řešení zvolí útěk z toho dosavadního.

Teorie tygra

  • V kinech od konce března.

Bohové Egypta

Lukáš Vedral (Bontonfilm): Antické Řecko našlo své zvěčnění na filmovém plátně hlavně díky Souboji titánů. Tentokrát přichází na řadu mytologie starověkého Egypta. V bitvě o egyptský trůn i o věčnost se střetnou Gerard Butler a Nikolaj Coster-Waldau. Pro fanoušky půjde také o zajímavý souboj spartského krále Leonidase (Gerard Butler ve filmu 300: Bitva u Thermopyl) a Jamieho Lannistera (Nikolaj Coster-Waldau ve Hře o trůny).

Bohové Egypta

  • V kinech od února.

Dvojníci

Jana Šafářová (Bioscop): Klasická nefalšovaná komedie s mnoha vděčnými a vtipnými situacemi, brilantními dialogy, v níž nechybí ani svěží a provokující studentský humor. To vše umocněné tvůrčím vkladem předních českých komediálních herců se skvělým Ondřejem Sokolem v dvojroli Richarda a Honzy. Do dalších rolí obsadil režisér Jiří Chlumský další známé herce: Petra Nárožného, Jakuba Koháka, Jitku Schneiderovou, Petra Čtvrtníčka a další. Roli sympatické Andrey, beznadějně zamilované do podvodníka Honzy, přijala půvabná Simona Krainová.

Dvojníci, zdroj: Bioscop

  • V kinech od března.

Tak uvidíme...

Přečtěte si také:

Reklama