V restauraci Monarch v prvním pražském obvodě byl dnes v noci zastřelen syn známého provozovatele Matějské pouti Václava Kočky.

Stalo se tak jen několik hodin poté, co zde večer představoval svou knihu předseda ČSSD Jiří Paroubek. Sám předseda ČSSD v době vraždy už v restauraci nebyl.

Podle dosud nepotvrzených informací měl Václava Kočku mladšího zastřelit třemi ranami zblízka podnikatel Bohumír Ďuričko. K vraždě mezi dvojicí údajně napojenou na podsvětí došlo po krátké slovní potyčce.

Jména otce zavražděného Václava Kočky a střelce Bohumíra Ďurička se v médiích objevila před dvěma lety v souvislosti s takzvanou Kubiceho zprávou, v níž šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jan Kubice psal o prorůstání mafie do politiky.

Restaurace Monarch v ulici V Kolkovně

Podle údajů z Kubiceho zprávy byl Václav Kočka podezřelý z vraždy kontroverzního podnikatele Františka Mrázka. Podle některých informací působil Kočka jako poradce tehdejšího premiéra Jiřího Paroubka, ten to však popřel.

O Bohumíru Ďuričkovi, který měl být spolupracovníkem StB, se v Kubiceho zprávě psalo jako o známém premiéra Paroubka. Například trávil dovolenou na Ďuričkově jachtě.

Reklama