Píšu si do svého seznamu další místo, které chci v budoucnu navštívit. S tímto krásným kostelíkem, který měl málem na kahánku, je prý spojena řada tajemství a zázraků. I o nich se dozvíte v následujícím příspěvku.

Ráda bych vás pozvala do Plzeňského kraje,kde žiju a v blízkosti mého bydliště se nachází jedno velmi zajímavé místo, opředené tajemstvími, zázrakem a vyvěrající pozitivní energií - je to Křížový vrch u Stodu. K místu se pohodlně dostanete autem z Chotěšova do Losiné a pak už kráčíte lesem pěšky cca 2km podél Křížové cesty až na vrchol - 487m n,m. Je to krásná procházka,sice do kopce,ale nač spěchat-kocháte se krásami přírody.Cesta uteče,ani nevíte jak a jste u cíle.

kostel

A teď trošku z historie. Na vrcholu byl postaven nejprve dřevěný kříž s Kristem v životní velikosti.27.8.1746 se tu údajně stal zázrak - před očima mnoha svědků se kříž obrátil. Od té doby sem proudily zástupy věřících i procesí ze vzdálených krajů a Vrabina /původní název vrchu/ se stala známým poutním místem. Byl zde postaven barokní kostel, který však nechal Josef II. strhnout. V roce 1862 byl postaven kostel nový a poutní místo sloužilo i nadále všem.

kostel

Pak přišel rok 1967 a kostel zabavila armáda - sloužil jako strategické místo - pozorovatelna a pochopitelně chátral...Armáda jej opustila v roce 1995, kdy byl už značně zdevastovaný.Poté proběhla rekonstrukce věže,která je vysoká 22m a slouží jako rozhledna do širokého okolí. Při dobré viditelnosti je kromě Chotěšova a jeho kláštera, Stodu, línského letiště, Plzně vidět i Český les.

Rekonstrukce probíhá i nadále a kostel se stále upravuje. Velkou zajímavostí na tomto vrcholu je plochý kámen, ze kterého prýští velké množství pozitivní energie - stačí na něm chvilku postát a cítíte, jak se vás zmocňuje zimnice po celém těle - alespoň tak jsem to vnímala já.

evi

Hodně zajímavý prožitek.Takže, pokud budete mít chuť vidět toto místo, navštivte ho. Určitě za to stojí, hezké zážitky vám přeje

ekleinovka

Děkuji za tip. Na Plzeňsku polsední dobou trávím víkendy a uvítám každé místo, které jsme tam ještě neprozkoumali. Hned jak se oteplí, vyrazíme na výlet.

Kam byste nás rády pozvaly vy, milé ženy-in? Můžete nám doporučit nějaké místo, které je něčím pozoruhodné a přitom málo známé? Udělejte propagaci nějaké neznámé kulturní památce, připomeňte nám místo, na které se stojí za to vypravit

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz