Bambiriáda  - aktivní přehlídka mimoškolních aktivit dětí - naznačuje dětem (ale i rodičům) jak z nudy ven, pokud nevědí, jak se zabavit ve svém volném čase.

Letošním rokem vstupuje tato největší aktivní přehlídka činnosti dětských a mládežnických sdružení spolu se středisky volného času do sedmého ročníku. To svědčí o velkém zájmu rodičů a dětí. Hlavním smyslem akce je upozornit veřejnost na činnost sdružení, která se po celý rok věnují mimoškolní výchově dětí, na Bambiriádě se prezentují především zábavnou formou her, soutěží a sportovních klání.

Na serveru www.bambiriada.cz ihned zjistíte, ve kterých městech se tato jedinečná přehlídka koná. Loni přišlo v celé republice na akce pod křídlem Bambiriády téměř 208 000 návštěvníků, letos si organizátoři dali smělý cíl - počítají se zájmem čtvrt milionu účastníků.

V Praze se akce přesouvá z Letenské pláně na vrch Vítkov, kde rodiče s dětmi mohou vyzkoušet ping-pong ve vodě, výrobu ručního papíru nebo žonglování. V Uherském Hradišti si účastníci mohou vyzkoušet jízdu na koni a projížďky na raftech, ve Zlíně závody vikingských lodí, egyptské vykopávky, v Brně zase lanovku, horkovzdušný balon a závody na kolech.  V jižních Čechách v Táboře připravili pořadatelé turnaje v šachu a kuželkách. V Českých Budějovicích připravují vodácký program, stromolezení a hasičské závody. Pokud je vám dostupnější Liberec, můžete si vyzkoušet život v indiánském tee-pee, vykouzlit třeba malý dárek na hrnčířském kruhu či tkalcování.

Pokud se vaše dítko neskutečně nudí a všechny dosud vyzkoušené aktivity mu připadaly nudné a trapné, zde si určitě vybere.

Bambiriáda 2005 se koná od 26. do 29. května ve 27 městěch po celé České republice.

O akci samotné a o doprovodných akcích se můžete informovat  na www.bambiriada.cz a www.participace.cz

 

 

Již jste se této akce účastnili? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Reklama