5f44f40f5d46cobrazek.pngMléko obecně se v kosmetických přípravcích používá poměrně často, a není se čemu divit. Obsahuje bílkoviny, vápník a celou řadu vitamínů, a dalších složek, které jsou pokožce velmi prospěšné. V kosmetických přípravcích se využívá síly kravského mléka, kozího mléka a také mléka oslího. Oslí mléko je považováno za nejvýživnější z uvedených, obsahuje největší množství vitaminu C, který dodává pokožce hydrataci a má vliv na produkci kolagenu v pleti. Obsahuje také velké množství nasycených mastných kyselin. Kyselina mléčná pleť hydratuje a má schopnost vázat na sebe vlhkost. Přípravky s obsahem oslího mléka jsou dobře snášeny alergiky a také lidmi, kteří mají problematickou pleť a trpí akné, psoriázou nebo ekzémy.

Svým složením je navíc oslí mléko nejvíce podobné lidskému mateřskému mléku, a proto na něj naše tělo dobře reaguje. Pokud se chcete o účincích oslího mléka na pokožku přesvědčit, vyzkoušejte některých z následujících produktů.

5f44f473b34efobrazek.png

La Cigale Mýdlo s oslím mlékem 100 g, 90 Kč, Biooo.cz.  Sérum proti vráskám olivový olej & oslí mléko 30ml, 722 Kč, www.triaelia.cz. Sprchový krém s oslím mlékem So’Bio Etic 300 ml, 256 Kč, makeup.cz. Olivový krém proti vráskám s oslím mlékem  Olive 50 ml, 429 Kč a Olivový krém na ruce s oslím mlékem Olive 100 ml, 159 Kč, Minoan Style, kosmetikaolive.cz.

Reklama