Dobré ráno, milé ženy-in. Už jste posnídaly? Proč se ptám? Protože stůl, jídlo a stolování je právě teď aktuálním tématem a vy se můžete stát spolutvůrkyněmi dnešního menu. Já se zas vynasnažím být tou nejlepší nebo alespoň dobrou hostitelkou - editorkou, která pomůže vaše příspěvky „naservírovat“ našim čtenářkám.

Takže zalovte v paměti či ve svých fotoarchivech a pošlete nám vtipnou, dojemnou, zajímavou nebo třeba i trapnou historku či fotografii na téma stolování.

Když dovolíte, začnu tou svou.

Na koni přímo do kuchyně

Také jsem něco podobného viděla ve filmu. Do kuchyně, do hospody, nebo dokonce do kostela vjíždějí zběsilí jezdci a pustoší, co jim přijde pod ruku. Nebo spíš pod meč, kord, šavli. Ale tohle se nestalo ve filmu ani ve zlém úmyslu, ale ve skutečnosti, a opravdu nechtěně.

Jely jsme s kamarádkou na koních z vyjížďky. Ale obvyklá cesta přes louku byla uzavřená elektrickým ohradníkem. Taková překážka se musí objet a občas vás zavede do míst, kudy byste jindy nejely ani náhodou. Přes statky, cizí dvorky a zahrady. Tentokrát jsme se přimotaly k nějakým opuštěným, do trávy zarostlým maringotkám, stojícím poblíž opuštěného kravína. „Tudy to půjde, tady snad nikomu vadit nebudeme,“ řekly jsme si a namířily tím směrem.

Jaké bylo naše překvapení, když jsme vlezly dvěma bezdomovcům přímo k obědu. Nevím, kdo z nás byl víc v šoku. Jestli oni z koní v „jídelně“, nebo my z překvapivého obrázku. Na bílých porcelánových talířích se kouřilo z horkých brambor a opečených špekáčků. A i když místo stolu posloužily dřevěné lísky od ovoce, místo židlí špalky, vypadala jejich improvizovaná tabule nezvykle čistě a úhledně. Když opadlo prvotní zděšení, ozvalo se zezdola: „Nedáte si s námi?“

A pak že gentlemani vymřeli!

Nenechávejte si své příběhy a fotografie na téma STOLOVÁNÍ pro sebe. Posílejte nám je na  redakce@zena-in.cz Odměna bude stát za to. Pro autorky třech nejlepších příspěvků máme připraveny tyto dárky:

Luxusní kosmetický balíček pro muže, Krém proti vráskám okolo očí, Profesionálmí kondicionér na vlasy. A jako bonus sladkou odměnu

Reklama