cl.jpg
Foto: Shutterstock

Žaneta
Nemělo by se teda na oplátku mužům nabídnout přechylování? Že by byl třeba Petr Nováková, aby to bylo spravedlivé? Proti návrhu jinak nic nemám, jenom mi přijde, že se v našem státě řeší akorát nedůležité stupidity.

Eva
Na svou koncovku -ová jsem hrdá, protože jsem ráda, že jsem se narodila jako žena. Dobrovolně si nic měnit určitě nebudu, ale chápu, že je to pohodlnější třeba pro ženy, které žijí a pracují v zahraničí.

Klára
Za tuhle změnu jsem opravdu ráda a divím se, že už tady není dávno. Sice ji v rámci svého příjmení nevyužiju, ale mám kamarádku, která to v minulosti řešila. A musela obíhat úřady. Navíc v komunikaci bude možná někdy lepší, když dotyčná osoba nebude vědět, jestli si píše s mužem nebo se ženou. Aspoň bude jednat bez předsudků a stereotypů.  

Hana
Rozhodnutí mi vůbec nevadí. Pokud se chce někdo jmenovat v nepřechýlené formě jména, má na to přeci právo. Jazyk se vyvíjí, stejně jako společnost, přijde mi to naprosto přirozené. Žila jsem pár let v zahraničí a s koncovkou -ová jsem dost bojovala. Přesto bych sama za sebe neměnila. Vnímám ji jako přirozenou součást svého jména, své identity. 

Zdroj: redakce, Parlament ČR

Reklama