Navzdory velkému očekávání organizátorů přijelo na koncert Evy a Vaška, který se konal sobotu v obci Krabčice v blízkosti hory Říp, přibližně pět tisíc návštěvníků. Pořadatelé v minulosti tvrdili, že očekávají návštěvnost až 30 tisíc lidí.

Nižší zájem fanoušků zapříčinilo s velkou pravděpodobností zejména počasí. Právě nízké teploty a déšť zřejmě odradily publikum k návštěvě koncertu pod širým nebem.

Celý program zahájil kolem 13. hodiny dechový orchestr Moravanka. Publikum, které tvořili převážně zástupci starší generace, pak už napjatě očekávalo koncert Evy a Vaška. Na vystoupení zazněly nejznámější lidové písně. Moderátorem a organizátorem v jedné osobě se stal známý bavič Petr Novotný. Mezi hosty patřil mimo jiné herec a zpěvák František Ringo Čech, který v závěru svého vystoupení skandoval heslo „Vašek na Hrad".

Pod Řípem se podle původního plánu měly konat tři koncerty Evy a Vaška v termínu od 29. do 31. května. Páteční a nedělní vystoupení byla nakonec zrušena kvůli nižšímu zájmu publika.

Hudební duo Eva a Vašek tvoří manželé Ševčíkovi. Jejich repertoár se skládá především z převzatých skladeb lidové tvorby a trampských písní. Dvojice se věnuje rovněž žánrové tvorbě a vytvořila nahrávky inspirované vánočními koledami nebo hudbou z jadranského pobřeží. Eva a Vašek ve svém vlastním nahrávacím studiu dosud vydali desítky alb a hudebních DVD.

Jaké hudbě fandíte vy?

Reklama