Švédská firma CRAFT, specializující se na funkční sportovní oblečení, uvádí na trh novou sadu oblečení určeného pro cyklisty. A také pro cyklistky! Jak se vám nové oblečky líbí?

 

Kolekce pro každého cyklistu i cyklistku

Letošní cyklistická kolekce je zajímavá také svou komplexností. Její součástí je funkční prádlo, cyklistické kalhoty s vložkou, cyklistické dresy, ale i cyklo rukavice, vesty a bundy. Oblečení je navíc rozděleno do kategorií pro závodní účely i pro rekreační cyklistiku, obě úrovně se od sebe liší použitými materiály (např. cyklistická vložka zohledňuje nároky na její používání, tj. kolik hodin na ní cyklista bude sedět) a dalšími detaily. Všechny typy oblečení jsou navíc v nabídce jak v pánském, tak i dámském provedení, a to včetně na trhu ne tak často zastoupených dámských cyklo rukavic, vest či bund. Součástí cyklistické kolekce je i elitní řada Rominger Collection, vyvíjená v CRAFTu pod vedením legendy silničního profipelotonu Tonyho Romingera. Cyklistická kolekce CRAFT je vhodná také pro spinning, in-line bruslení a další sporty.

 

Nové trendy v cyklistickém oblečení: odlehčete svému břichu

Kromě designových a materiálových novinek dochází u cyklistického oblečení k vylepšování střihu cyklokalhot. Po péči věnované maximálně komfortnímu posedu na kole a neustálém vylepšování cyklistických vložek a vláken používaných u cyklo dresů přichází CRAFT s netradičním řešením oblečení v oblasti břicha. Cílem je minimalizovat stažení břicha v místech, kde obvykle dochází k překryvu kalhot, dresu a funkčního prádla, navíc v situaci, kdy je cyklista ohnutý nad kolem, a oblast břicha je už tak chráněná proti větru. CRAFT nabízí nově řešení pomocí měkčího pasu s véčkovým střihem u dámského modelu (bez šlí) a volnějšího pasu bez gumy v přední části u pánského modelu (bez šlí). Podle prvních reakcí sedí kalhoty velmi dobře na těle a cyklisté či spíše cyklistky získávají dosud nepoznaný příjemný dojem z nestaženého břicha při jízdě na kole.

 

Význam správného oblečení pro cyklisty:

  • Komfort při sportu – tělo v suchu, oblečení dýchá a odvádí pot; cyklista neprochladne, ani se nepřehřívá, při vyšší rychlosti je organismus chráněn proti větru (větruodolné materiály na předním dílu); kvalitní cyklistická vložka chrání sedací partie, umožňuje dlouhé sezení v sedle, brání opruzeninám.
  • Ochrana proti počasí – odolné proti větru a dešti, speciální materiály chrání i proti UV záření
  • Zvýšení výkonu – správné oblečení nezatěžuje organismus, zbývá více sil na sportovní výkon*. Anatomický střih umožňuje i jízdu vyšší rychlostí, oblečení neplandá a nebrzdí, při jízdě na kole je rozdíl výraznější než při běhu nebo chůzi.
  • Bezpečnost – reflexní prvky a výrazné barvy zvyšují bezpečnost cyklisty při jízdě na silnici; správný střih pomáhá bezpečnější jízdě (elastické materiály a pánský/dámský sportovní střih zajišťují, aby oblečení přiléhalo na tělo, nikde zbytečně nevlálo a nehrozilo zachycení při sjezdu např. o větev)
  • Módní design – subjektivní příjemný pocit; snaha mít na sobě i při sportu oblečení, ve kterém vypadám dobře.

 

Více informací najdete na www.craft.cz