Největší italské jezero Lago di Garda Vás uspokojí jak při volbě kol silničních, tak i horských.

Na délku měří  52 km, na šířku až 17 km a délka jeho břehu je 158 km. Objet jej za jeden den po téměř ideální silnici bez převýšení a s překrásnými výhledy je pro zkušenější cyklisty neodolatelná výzva.

Lago di Garda

Jezero Lago di Garda lemují palmy, přestože je jeho severní část zasazena přímo do klínu velehor s vrcholky přesahujícími hladinu o více než 2000 m. Garda totiž jako trychtýř nasává teplý vzduch z Pádské nížiny, kde širší jižní část jezera končí. Od jara zde panuje příjemné počasí, teplota křišťálově čisté vody je však na jaře spíše pro otužilce. Na své si zde přijdou i milovníci šlapadel či kajaků.

Lago di Garda

Stoupání do strmých úbočí lemujících severní polovinu jezera je lákadlem pro bikery, vždyť Garda je považována za jeden z evropských MTB rájů. Ale pozor – cyklisté nechť se vybaví svítilnami, vždy narazí na dlouhé úseky vedené tunely!

Lago di Garda

Pohodlnější cyklisté mohou využít panoramatickou lanovku z Malcesine (s krásným hradem Scaligero) na Monte Baldo (kde za 10 minut překonáte převýšení 1650 metrů), do lůna nedotčené přírody. Horská kola Vám do lanovky bez problémů naloží.

Lago di Garda

Jako dobrý kompromis se jeví centrální oblast východního pobřeží v okolí Malcesine, kde si můžete vybrat z několika ubytovacích kapacit nabízených například cestovní kanceláří Nev-Dama.

jezero

Pro běžnou rekreační jízdu na kole je tato část pobřeží nejpřívětivější, nejsou zde tunely, ani rušná doprava, a dá se odtud přejet pohodlně i trajektem na druhou stranu jezera.

Kde se ubytovat? Zde jsou naše tipy od CK NEV DAMA

Lago di Garda

Hotel Sole

hotel

Hotel Residence Villa Isabellahotel

Residence Gardablú

hotel

Poznámka redakce:

Lago di Garda

Pokud máte rádi výlety v horách, tato oblast je velmi oblíbená pro milovníky „ferrat“. Jsou to značené cesty, na které potřebujete helmu, dobré boty, kožené rukavice (například bezprstové) a tzv. ferratový sedák. Pokud jej nemáte, na místě najdete půjčovny. V této destinaci jsme byli minulý rok v květnu, na skály jsme lezli s naším desetiletým synem, který vše zvládal, výhledy byly skvělé. Najděte si podle mapy trasu, která vám svou náročností vyhovuje, a program na celý den budete mít zajištěn! Pokud se jen chcete procházet kolem jezera, pak i tyto procházky mají své kouzlo. Určitě nezapomeňte navštívit město Riva! Posaďte se na do kavárny na kolonádě a vychutnávejte si atmosféru italského městečka. Jestli cestujete s dětmi, nebo i vy máte rádi adrenalinové zážitky, věnujte jeden den návštěvě Gardalandu! Zaplatíte vstupné (kolem 30 Eur) a v parku máte všechny atrakce zadarmo. Horské dráhy, strašidelné a kouzelné zámky, vodní jízdy, prostě všechny možné zábavné kousky jsou vám k dispozici pro děti všeho věku. Když přijdete ráno, ještě odpoledne budete mít co dělat. Více na www.gardaland.it

Lago di Garda

Reklama