Hvězdicovitě jako paprsky kola se rozprostírají lungauská boční údolí a čekají pouze na to, až je dobudete v sedle kola. Povzbuzující cyklotrasy a náročné horské cyklistické túry nabízí odpočinek a dobrodružství na zdravém horském vzduchu.

f

Zvláště oblíbená u rodin s dětmi je Murská cyklotrasa, 365 km dlouhá a velmi frekventovaná rakouská cyklostezka, vedoucí podél řeky Mur z Lungau spolkovou zemí Salcbursko přes údolí Murtal až do jižního Štýrska. Trasa začíná v národním parku Vysoké Taury, v obci Muhr, u pramene řeky Mur v nadmořské výšce 1.752 m a částečně se vydává po veřejných cestách, nejčastěji však po vedlejších silnicích nebo cyklostezkách podél řeky nebo v její blízkosti. Jednou z nejvýznamnější akcí je každoroční cyklozávod „Tour de Mur“, který byl původně uveden v život jako manifestační akce za účelem výstavby cyklostezky a jenž mezitím získal mezinárodní renomé. 3denní cyklistický závod „Tour de Mur“ se koná každoročně o víkendu na svátek Božího těla.

s

Lungau však nabízí dostatek zážitků i pro příznivce horských kol: Ráj horských kol s půvabnými trasami všech stupňů obtížnosti, s celkovou délkou 500 km a s vyzývavým výškovým profilem rozbuší srdce každého cyklisty. Speciálním tipem je Preberská trasa o délce 39,3 km nebo Gontalská stezka s délkou 37,7 km. Oba tipy jsou jen dvěma z 15 horských cyklistických stezek uvedených v lungauské horské cyklomapě, kterou lze zakoupit v kanceláři prázdninového regionu Lungau a v místních turistických informačních centrech (cena: € 9,00).

 d

Nejvýše položený elektrocyklistický region

Prázdninový region Lungau je průkopníkem v oblasti ekologické mobility. Zájemci si mohou vybrat z alternativní nabídky zhruba 200 městských či horských elektrokol, a to celoplošně. Možnost otestovat nový dopravní prostředek nabízí hned několik turistických podniků a cyklopůjčoven. Ale kdo si snad myslí, že jízda na elektrokole je jako jízda na mopedu, ten se mýlí. Protože elektromotor pomáhá jen, když se zapojí i lýtkové svalstvo. Ovšem pak stojí taková elektrická výpomoc zato. I méně zdatný cyklista zvládne s elektrokolem bez námahy a naopak s požitkem zdolat lungauský horský svět. Zkušení cyklisté ocení novou dimenzi, kterou jim nabízí malý, ale výkonný elektromotor. Pak je to skoro, jako byste zmáčknutím knoflíku zapnuli vítr v zádech. Vydejte se na elektro cyklotrasu: K dispozici je hned několik stezek, jako např. „Kul-Túra“ vedoucí ke kulturně historickým pamětihodnostem, „Gastro-túra“ střídající kulinářské zastávky s výtečnou cyklojízdou nebo „Tor-Túra“, při níž méně zdatní cyklisté s pomocí elektromotoru následují nadšence na horských kolech do hor.

Více informací najdete na www.salzburgerland.com

f

Reklama